Serumi NEOGEN DERMALOGY Real Peptide Serum, është i formuluar me 13 lloje të ndryshme peptidesh për të stimuluar rigjenerimin qelizor dhe neurotransmetuesit, duke reduktuar shfaqjen e rrudhave dhe duke premtuar kështu një lëkurë më rinore dhe plot hidratim. Nga ana tjetër, formulimi Ekstrakt Inonotus Obliquus (Kërpudha) ndihmon në rritjen e prodhimit natyral të kolagjenit të lëkurës suaj, duke përmirësuar elasticitetin dhe duke reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave. Ndërsa përmbajtja me niacinamide, ndihmon në zbehjen e njollave të krijuara nga hiperpigmentimi, duke parandaluar formimin edhe të atyre të reja. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme dhe i adresohet shenjave të moshës dhe parandalimin e tyre. 

*30ml

Përdoreni pas tonerit apo esencës. Merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Sugjerohet të përdoret çdo ditë në mbrëmje.

Përbërësit "magjik"

13 lloje të ndryshme peptidesh, ekstrakt Inonotus Obliquus (Kërpudhë)

Lista e plotë e përbërësve

WaterDipropylene GlycolPropanediolGlycerinNiacinamideCaprylic/Capric Triglyceride1,2-HexanediolHydroxyethyl UreaDiethoxyethyl SuccinateAcrylates CopolymerButylene GlycolTromethaminePolyglyceryl-10 LaurateCharcoal ExtractXanthan GumEthylhexylglycerinAdenosineCyamopsis Tetragonoloba GumSodium HyaluronateAgar UbiquinoneNasturtium Officinale ExtractPalmitoyl Tripeptide-5Ficus Indica Leaf ExtractRosa Indica Flower ExtractCitrus Iyo Fruit ExtractCarum Carvi Seed OilSolanum Melongena Fruit ExtractSimmondsia Chinensis Seed OilCurcuma Longa RootCoral ExtractOcimum Sanctum Leaf ExtractAcetyl Hexapeptide-8Copper Tripeptide-1Tripeptide-1Tripeptide-29Palmitoyl Tetrapeptide-7Palmitoyl Tripeptide-1Palmitoyl Pentapeptide-4Hexapeptide-12Hexapeptide-9Tripeptide-2Nonapeptide-1Hexapeptide-11

Marka

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

NEOGEN DERMALOGY Real Peptide Serum

2,800 ALL 3,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI