Serumi më i fundit i futur në koleskionin e KORAL SECRETS është: NEOGEN Dermalogy Real Niacinamide! Një serum i cili përmban 15% Niacinamide, Acid Ferulik dhe Alfa-bisalol. Formulimi i këtij serumi me funksion të trefishtë, ndihmon në tkurrjen e madhësisë së poreve, ndalon mbiprodhimin e melaninës si edhe kontrollon sebumin e tepërt. Ky serum është i formuluar me 15% niacinamide një formë e vitaminës B3, e cila luan një rol shumë të veçantë në ndërtimin e proteinave të lëkurës. Niacinamidet, gjithashtu njihen për vetitë e fuqishme që kanë në tkurrjen e madhësisë së poreve dhe trajtimin e hiperpimentimit post-akne. Ndërkohë, acidi ferulik i pasur me veti antioksiduese, ndihmon në lëmimin e vijave të holla dhe nxitjen e prodhimit të kolagjenit. Ndërsa, formulimi i tij me Alfa-bisalol rrit fuqinë antioksiduese të niacinamideve dhe acidit ferulik për t'iu adresuar problematikave të lëkurës të sipërpërmendura. Gjithashtu, ndihmon në parandalimin e shfaqjes së njollave dhe hiperpigmentimit në sipërfaqen e lëkurës, ndërsa rrit shkëlqimin e lëkurës. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht të yndyrshme akneike!Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, sulfate, paraben, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial, vajra esencial.

*30ml

Të fillohet përdorimi ngadalë! 

Sugjerojmë nisjen e këtij produkti në mënyrë graduale, që lëkura të arrijë të adaptohet, duke shmangur çdo irritimin të mundshëm. Të fillohet me përdorimin e këtij serumi 2-3 herë në javë dhe gradualisht mund të rritet frekuenca, duke e përdorur edhe çdo ditë. 

Përdoreni pas tonerit apo esencës. Merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

15% Niacinamide, Acid Ferulik dhe Alfa-bisalol

Lista e plotë e përbërësve

 Water, Niacinamide (150,000ppm), Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Polysorbate 60, Propanediol, Bisabolol, Coco-Caprylate/Caprate, Tromethamine, Acrylates/C10-30 Alkyl AcrylateCrosspolymer, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Adenosine, Xanthan Gum, Hydrogenated Lecithin, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Ceramide NP, Riboflavin, Arbutin, Thiamine HCl,Panthenol, ZINC PCA, Ferulic Acid, Sodium Hyaluronate, Sodium Starch Octenylsuccinate, Maltodextrin, Calcium Pantothenate, Houttuynia Cordata Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCl,Calendula Officinalis Extract, Artemisia Capillaris Extract, Silica

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY Real Niacinamide 15% Serum

2,800 ALL 4,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI