Pjesë e linjës Real Ferment Micro Line, esenca NEOGEN DERMALOGY Real Ferment Micro Essence rreshtohet në produktet me formulimin më të veçantë të markës inovative NEOGEN! Kjo esencë është e formuluar me mbi 93% përbërës natyral të fermentuar, si: bifida lysate të fermentuar dhe 28% filtrat saccharomyces të fermentuar për t'i ofruar lëkurës hidratim të thellë, dhe një efekt "Honey Skin"! Nga ana tjetër formulimi me niacinamide dhe 9% ekstrakt të kokrrizave të orizit ndihmojnë në zbehjen e hiperpigmentimit, njollave kafe, shenjave post-akne dhe minimizimin e poreve, ndërsa adenosine mban në kontroll shenjat e moshës. Kjo esencë ndihmon gjithashtu edhe në trajtimin e akneve, falë formulimit me ekstrakte të çajit jeshil. Lëkura do të ndihet më e hidratuar, e butë e freskët, dhe më elastike se kurrë më parë! Do të mahniteni nga efekti shkëlqyes që do të shikoni pas aplikimit të saj! I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurave madje edhe për atë sensitive. 

Për efektshmëri më të lartë sugjerohet të kombinohet me serumin: NEOGEN DERMALOGY Real Ferment Micro Serum.

Formula e saj është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurë, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale dhe ngjyrues artificial.

*150ml

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin, merrni një sasi të konsiderueshme të esencës dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Këshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje.

Përbërësit "magjik"

Bifida Ferment Lysate, Saccharomyces Ferment Filtrate, Rice Ferment Filtrate

Lista e plotë e përbërësve

Bifida Ferment Lysate, Saccharomyces Ferment Filtrate, Betula Alba Juice, Rice Ferment Filtrate (Sake), Aspergillus Ferment, Glycerin, Dipropylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Water, Betaine, Camellia Sinensis Leaf Extract Ethylhexylglycerin, Trehalose, Lactobacillus, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Caprylyl Glycol, Trideceth-10, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, 1,2-Hexanediol, Tropolone, Allantoin, Butylene Glycol, Coptis Japonica Extract, Arginine, Hydroxypropyl, Methylcellulose, Hydrogenated Lecithin, Calcium, Carbonate, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Niacinamide, Dextrin, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Tyrosine, Phenylalanine, Proline, Threonine, Valine, Isoleucine, Phenoxyethanol, Histidine, Methionine, Cysteine

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

NEOGEN DERMALOGY Real Ferment Micro Essence

2,400 ALL 4,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI