NEOGEN DERMALOGY Real Charcoal Pad janë tamponë pambuku vegane në formë të butë eksfoliuese, të cilët ofrojnë një kombinim të vetive fizike dhe kimike për kujdesin  ndaj poreve dhe parandalimin e formimit të pikave të zeza. Këto tamponë pambuku përmbajnë përbërës si: karboni i bambusit, argjila kanadeze e tokës akullnajore, torfa hungareze, dhe acid salicilik, duke ndihmuar në rregullimin e niveleve të prodhimit të sebumit dhe pastrimin efektiv të qelizave të vdekura të lëkurës. Ndërsa përbërësit si kafeina, ekstrakti xhinxheri adenosenine dhe peptide me pesha molekulare të ndryshme përmirësojnë shëndetin e lëkurës, reduktojnë stresin, dhe ndihmojnë në përmirësimin e qarkullimit të gjakut. Menjëherë pas përdorimit do të shikoni rezultate dhe do ta ndjeni lëkurën të pastër dhe të butë.

*60 tamponë

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, merrni një nga tamponët e pambukut duke e mbajtur në anën më të ashpër të tij dhe masazhoni fytyrën dhe qafën, duke evituar zonën rreth syve. Në të njëjtën mënyrë, duke e kthyer nga ana e lëmuar, masazhoni edhe njëhërë fytyrën. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Këshillohet të përdoret në mbrëmje, 2 herë në javë, ose sipas nevojës.

Përbërësit “magjik”

ekstrakt karboni i bimës së bambusit, argjilë kanadeze e tokës akullnajore, torfë hungareze, acid salicilik, kafeinë, ekstrakt hinxheri, adenosenine, peptide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Betaine, Trehalose, Octyldodeceth-16, Ethylhexylglycerin, Gardenia Florida Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Dextrin, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Maltodextrin, Butylene Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Guaiazulene, Gluconolactone, Glutathione, Charcoal Powder(10ppm), Adenosine, Algin, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Kaolin, Caffeine, Calamine, Canadian Colloidal Clay, Chamaecyparis Obtusa Oil, Capryloyl Salicylic Acid, Butyl Avocadate, Litsea Cubeba Fruit Oil, Cyanocobalamin, Glycerin, Pelargonium Graveolens Oil, Ocimum Basilicum (Basil) Oil, Silt, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Hydrolyzed Collagen, Acacia Senegal Gum, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Propolis Extract, Portulaca Oleracea Extract, Sodium Hyaluronate, Collagen, Palmitoyl Tripeptide-5, Caprylyl Glycol, Peat Water, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Japonica Extract, Spirulina Platensis Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Citric Acid, Hydroxypropyl Methylcellulose, Rutin, Hydroxycinnamic Acid, Pentylene Glycol, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Acetyl Hexapeptide-8, Triticum Vulgare (Wheat) Sprout Extract, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Propyl Gallate, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Oligopeptide-1, Sodium Acetylated Hyaluronate, Potassium Sorbate, Palmitoyl Pentapeptide-4, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Alginic Acid, Limonene, Linalool

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY Real Charcoal Pad

1,800 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI