NEOGEN DERMALOGY Carrot Deep Clear Remover Oil Pad, janë tamponë pastrues për lëkurën, për largimin e të gjitha papastërtive, filtrave të SPF-së, si dhe mbetjeve nga makeup-it. Këto tampona janë të formuluar me vajin e farës së karotës, një karotenoid i pasur me antioksidantë që ndihmon në lëmimin e shenjave të moshës për një lëkurë më të butë dhe me më shumë shkëlqim. Nga ana tjetër, formulimi me moringa ndihmon në luftimin e dëmtimit nga radikalet e lira ndërsa përmbajtja multi Vita 15 në pastrimin dhe mbrojtjen e lëkurës. Përpos largimit të papastërtive, këto tampona largojnë edhe qelizat e vdekura të lëkurës falë formulimit me acidet e buta eksfoliuese polihidroksi acid (PHA) dhe beta-lipohidroksi acid (LHA). Menjëherë pas përdorimit tyre do të vëreni pastërti në lëkurë dhe një pamje plot shëndet e shkëlqim.

*60tamponë

Pastroni lëkurën duke e masazhuar me anën e ashpër të tamponit për të larguar papastërtitë. Më pa masazhojeni me anën e lëmuar të saj.

*Sugjerohet të përdoret vetëm në mbrëmje. 

Përbërësit “magjik”

vaj të farës së karotës moringa,  polihidroksi acid (PHA) dhe beta-lipohidroksi acid (LHA)

Lista e plotë e përbërësve

 Cetyl Ethylhexanoate, Isopropyl Palmitate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Ethylhexylglycerin, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Eclipta Prostrata Extract, Hippophae Rhamnoides Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Cinnamomum Camphora (Camphor) Bark Oil, Melia Azadirachta Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Pelargonium Graveolens Oil, Ocimum Basilicum (Basil) Oil, Water, Butylene Glycol, Gluconolactone, Lactobionic acid, Capryloyl Salicylic Acid, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, 1,2-Hexanediol, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Niacinamide, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Ribes Nigrum (Black Currant) Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Panthenol, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Camellia Sinensis Seed Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Seed Oil, Solanum Lycopersicum (Tomato) Seed Oil, Caprylyl Glycol, Ascorbic Acid, Riboflavin, Cyanocobalamin, Sodium Ascorbate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ubiquinone, Tocopherol, Thiamine HCl, Inositol, Biotin, Beta-Carotene, Pyridoxine, Folic Acid, Limonene

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY Carrot Deep Clear Remover Oil Pad

2,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI