Pastrues fytyre "micellar" pa shpëlarje

NEOGEN DERMALOGY Calming Cicatree Micellar Cleansing Water është versioni i ri dhe i përmirësuar i NEOGEN DERMALOGY Real Cica Micellar Cleansing Water. Ky ujë pastrues është i formuluar me teknologjinë më inovative të larësve për fytyrën, "micellar", duke vepruar si një magnet i vërtetë në largimin e të gjitha papastërtive, filtrave të SPF-së, si dhe mbetjeve nga makeup-i. Veçantia e këtij larësi qëndron në faktin se pas larjes së fytyrës krijon një barrierë mbrojtëse lagështie, për të mos e ndjerë këtë të fundit aspak të thatë ose të dehidratuar falë përmbajtjes me panthenol dhe 8 lloje të ndryshme të acidit hialuronik. Nga ana tjetër formulimi me CICA, 5 komponentë të bimës centella asiatica, si: ekstrakt Centella Asiatica, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Madecassoside, ekstrakt të pemës së çajit dhe azulene, do të ofrojnë qetësim të lëkurës dhe minimizim të skuqjes së saj. Përpos largimit të papastërtive, ky larës largon edhe qelizat e vdekura të lëkurës falë formulimit me acidet e buta eksfoliuese PHA dhe LHA, për të pasur një lëkurë sa më të pastër dhe të shëndetshme. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht për atë sensitive. Ky produkt gjithashtu është jokomodogjenik.

Formula e tij është vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, sulfate, silikon, fragrancë artificiale.

*400ml

Në një tampon pambuku, hidhni një sasi të konsiderueshme të larësit dhe masazhojeni fytyrën lehtësisht duke hequr çdo mbetje papastërtie. Përsëriteni procesin derisa ta ndjeni lëkurën plotësisht të pastër. Sipas dëshirës, mund ta shpëlani fytyrën me ujë të vakët.

Përbërësit "magjik"

CICA ( ekstrakt centella Asiatica, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Madecassoside), ekstrakt të pemës së çajit 

Lista e plotë e përbërësve

Water, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-4 Caprate, Glycereth-25 PCA Isostearate, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Sodium Lactate, Sodium Gluconate, Ethylhexylglycerin, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Guaiazulene, Gluconolactone, Panthenol, ZINC PCA, Capryloyl Salicylic Acid, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Houttuynia Cordata Extract, Xanthan Gum, Portulaca Oleracea Extract, Saururus Chinensis Extract, Caprylyl Glycol, Artemisia Vulgaris Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Acorus Calamus Root Extract, Glucose, Sodium Hyaluronate, Madecassoside, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Disodium EDTA, Limonene

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY Calming Cicatree Micellar Cleansing Water

2,000 ALL 3,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI