Nëse po kërkoni një spray fiksues për makeup-in, NEOGEN DERMALOGY All Day Locking Fixer është zgjidhja  e duhur! Ky produkt arrin të fiksojë makeup-in në lëkurë duke e bërë të qëndrueshëm për plot 24 orë. Formulimi i tij i avancuar përmban ekstrakt të çajit jeshil dhe ujë lulesh Matricaria, të cilët ndihmojnë në qetësimin dhe freskimin e lëkurës së irrituar. Ekstrakti i çajit jeshil, i njohur për vetitë e tij antioksiduese dhe anti-inflamatore, mbron lëkurën nga dëmtimet e mjedisit dhe ul skuqjen dhe acarimin. Ndërsa, uji i luleve Matricaria (i njohur gjithashtu si kamomil) është një përbërës natyral që qetëson dhe hidraton lëkurën, duke e bërë atë të ndihet e freskët dhe e rigjeneruar gjatë gjithë ditës. Ideal për përdorim të përditshëm, si dhe për raste të veçanta ku dëshironi që makeup-i juaj të duket perfekt gjatë gjithë ditës dhe natës.


Formula e tij është vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: paraben, silikon, sulfate, gluten.

*80ml

Spruconi spray-n lehtësisht mbi fytyrë para aplikimit të makeup-it, ose pas tij. Nëse dëshironi të fiksoni makeup-in vetëm në disa zona të veçanta të fytyrës, sprucojeni spray-n në një furçë ose sfungjer kozmetik.

Përbërësit "magjik"

ekstrakt të çajit jeshil, ujë lulesh Matricaria

Lista e plotë e përbërësve

Water, PVP, 1,2-Hexanediol, Coco-Caprylate/Caprate, Propanediol, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl, Silane, Polyglyceryl-4 Caprate, Dimethicone/Viny! Dimethicone, Crosspolymer, Ethylhexylglycerin,Vinyl Dimethicone/Methicone, Silsesquioxane Crosspolymer, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Polysaccharides, Bentonite, Panthenol, Chamomilla Recutita (Matricaria),Flower Water, Butylene Glycol,Gossypium Herbaceum (Cotton) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Artemisia Capillarts Extract, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Calcium Gluconate, Fragrance

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY All Day Locking Fixer

1,600 ALL 2,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI