Pastrues fytyre ujor.

NEOGEN Calming Cicatree Micelarr Cleansing Foam është i formuluar me teknologjinë "micellar" siguron pastrim të lëkurës nga mbetjet e makeup-it dhe radikalet e lira. Gjithashtu larësi përmban kompleksin CICA (ekstrakte të bimës centella asiatica) dhe vajin e gjetheve të pemës së çajit, i cili qetëson lëkurën e irrituar duke e lënë këtë të fundit të hidratuar. Ka një ngjyrë karakteristike rozë për të krijuar shkumë të plotë pastruese. Ndihmon lëkurën të balancojë nivelin optimat të pH, duke forcuar barrierën mbrojtëse të saj me një shtresë hidratimi, falë përmbajtjes me panthenol dhe 8 lloje të acidit hialuronik. Lëkura juaj do të ndihet e pastër dhe gati për të vazhduar me hapat e tjerë të rutinës suaj. E përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës kryesisht për atë të thatë, sensitive dhe me tendencë akneike. 

Formula e tij është vegane, e testuar dermatologjikisht, dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate dhe fragrancë artificale.

*200ml

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

Përbërësit "magjik"

ekstrakte të bimës centella asiatica, vaji i gjetheve të pemës së çajit, panthenol, 8 lloje të acidit hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Potassium Cocoyl Glycinate, Lauramidopropyl Betaine, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Acrylates Copolymer, Citric Acid, Sodium Chloride, Potassium Cocoate, Hydroxyacetophenone, Dipropylene Glycol, Caprylyl Glycol, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Panthenol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Dipotassium Glycyrrhizate, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Arginine, Cyanocobalamin, Aspartic Acid, Sapindus Trifoliatus Fruit Extract, PCA, Xanthan Gum, Glycine, Alanine, Gluconolactone, Portulaca Oleracea Extract, Saururus Chinensis Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, ZINC PCA, Capryloyl Salicylic Acid, Serine, Valine, Isoleucine, Threonine, Proline, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenylalanine, Histidine, Artemisia Vulgaris Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Acorus Calamus Root Extract, Adansonia Digitata Seed Oil, Ceramide NP, Glucose, Hydrogenated Lecithin, Phospholipids, Sodium Hyaluronate, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Cholesterol, Tocopheryl Acetate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Madecassoside, Ceramide NS, Ceramide AS, Ceramide EOP, Ceramide AP, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Phytosterols, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Limonene, Linalool

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY Calming Cicatree Micellar Cleansing Foam

1,300 ALL 2,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI