NEOGEN DERMALOGY Wine Lift PHA Gauze Peeling është formulimi i ri dhe i përmirësuar i Bio Peel Gauze Peeling Wine. Është një eksfoliues 2 në 1, që bashkon vetitë e një eksfoliuesi fizik dhe atij kimik. Përmban 30 tamponë të njomur në eksfoliues PHA (poly hydroxy acids), AHA (alpha hydroxy acid), BHA (beta hydroxy acid), dhe LHA (lipo hydroxy acid). Gjithashtu shtresat janë të njomura me acid hialuronik, peptide si dhe boronica (Youth Berry). Nga ana tjetër ekstrakti i frutave të rrushit i pasur me antioksidantë parandalon stresin oksidues në lëkurë, vaji Grapeseed mban nivelin optimal të lagështisë , dhe vaji i Livandos ndihmon në qetësimin e saj dhe tkurr madhësinë e poreve. Ky eksfoliues lufton radikalet e lira si dhe parandalon krijimin e rrudhave apo hiperpigmentimin e lëkurës. Një përmirësim tjeter qe ka ky version i ri është se pas aplikimit të tij nuk nevojitet ta shpëlani fytyrën me ujë!

*30 tamponë/190ml

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, merrni një nga tamponët e pambukut duke e mbajtur në anën më të ashpër të tij dhe masazhoni fytyrën dhe qafën, duke evituar zonën rreth syve. Në të njëjtën mënyrë, duke e kthyer nga ana e lëmuar, masazhoni edhe njëhërë fytyrën. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Këshillohet të përdoret në mbrëmje, 2 herë në javë, ose sipas nevojës.

Përbërësit “magjik”

boronica (Youth Berry), vaji Grapeseed, vaji i Livandos.

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Diglycerin, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglycerin-3, Gluconolactone, Glyceryl Caprylate, Tromethamine, Grape Fruit Extract, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Adenosine, Bergamot Oil, Salicylic Acid, Wine Extract (100ppm), Lavender Oil, Gardenia Florida Fruit Extract, Anthemis Nobilis Flower Oil, Dextrin, Butylene Glycol, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Xylitol, Tartaric Acid, Capryloyl Salicylic Acid, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Water, Lactic Acid, Lactobacillus Ferment Lysate, Glycolic Acid, Mentha Viridis (Spearmint) Leaf Oil, Perilla Frutescens Leaf Extract, Rose Oil, Caprylic/Capric Triglycerides, Isopentyldiol, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Raspberry Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Sambucus Nigra Fruit Extract, Schisandra Chinensis Fruit Extract, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Adansonia Digitata Seed Oil, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Phospholipids, Maltodextrin, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol, Collagen, Soluble Proteoglycan, Palmitoyl Tripeptide-5, Resveratrol, Cholesterol, Tocopheryl Acetate, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Ceramide NS, Ceramide AS, Propanediol, Acetyl Hexapeptide-8, Ceramide EOP, Ceramide AP, Glucose, Sodium Hyaluronate, Arginine, Hyaluronic Acid, Chondrus Crispus Extract, Oligopeptide-1, Phytosterols, Bifida Ferment Lysate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Streptococcus Thermophilus Ferment, Crocus Sativus Flower Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Limonene, Linalool.

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY Wine Lift PHA Gauze Peeling

2,300 ALL 3,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI