NEOGEN DERMALOGY Lemon Bright PHA Gauze Peeling është formulimi i ri dhe i përmirësuar i Bio Peel Gauze Peeling Lemon. Është një eksfoliues 2 në 1, që bashkon vetitë e një eksfoliuesi fizik dhe atij kimik. Përmban 30 tamponë të njomur në eksfoliues PHA (poly hydroxy acids), AHA (alpha hydroxy acid), BHA (beta hydroxy acid), dhe LHA (lipo hydroxy acid). Gjithashtu shtresat janë të njomura me acid hialuronik, keramide, glutathione si dhe 15 lloje të ndryshme vitaminash. Nga ana tjeter niacinamidet minimizojnë dhe forcojnë poret e dobëta, uji i frutit të limonit ndihmon në rigjenerimin e lëkurës së dëmtuar dhe përmirëson pamjen e vijave të holla dhe rrudhave, ndërsa ekstrakti nga fruti Grapefruit ka veti të luftojë aknet. Ky produkt largon qelizat e vdekura. Pas përdorimit do të vëreni butësinë dhe shkëlqimin e tonit të lëkurës. Një përmirësim tjeter qe ka ky version i ri është se pas aplikimit të tij nuk nevojitet ta shpëlani fytyrën me ujë!

*30 tamponë/190ml

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, merrni një nga tamponët e pambukut duke e mbajtur në anën më të ashpër të tij dhe masazhoni fytyrën dhe qafën, duke evituar zonën rreth syve. Në të njëjtën mënyrë, duke e kthyer nga ana e lëmuar, masazhoni edhe njëhërë fytyrën. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Këshillohet të përdoret në mbrëmje, 2 herë në javë, ose sipas nevojës.

Përbërësit “magjik”

niacinamide, uji i frutit të limonit, ekstrakt nga fruti Grapefriut.

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Water (9,800ppm), Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract (1,000ppm), Gluconolactone, Glyceryl Caprylate, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Salicylic Acid, Coptis Japonica Extract, Butylene Glycol, Maltodextrin, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Xylitol, Tartaric Acid, Capryloyl Salicylic Acid, Lactic Acid, Lactobacillus Ferment Lysate, Glycolic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopentyldiol, Adansonia Digitata Seed Oil, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Phospholipids, Xanthan Gum, Honey Extract, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Propolis Extract, Caprylyl Glycol, Cholesterol, Tocopheryl Acetate, Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Glutathione, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Hippophae Rhamnoides Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Panthenol, Ceramide NS, Ceramide AS, Propanediol, Ceramide EOP, Ceramide AP, Glucose, Sodium Hyaluronate, Ascorbic Acid, Arginine, Hyaluronic Acid, Riboflavin, Cyanocobalamin, Sodium Ascorbate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ubiquinone, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Tocopherol, Thiamine HCl, Inositol, Biotin, Phytosterols, Beta-Carotene, Pyridoxine, Folic Acid, Bifida Ferment Lysate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Streptococcus Thermophilus Ferment, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Limonene, LinaloolNiacinamide, Panthenol, Sodiu, Ascorbyl Phosphate, Ascorbic Acid, Biotin, Ubiquinone, Cyanocobalamin, Pyridoxine, sodium ascorbate, riboflavin, inositol, tocopherol, Beta-carotene, thiamine HCL, folic acid).

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

 

NEOGEN DERMALOGY Lemon Bright PHA Gauze Peeling

3,000 ALL 3,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI