Gjithçka ju nevojitet me vete për të udhëtuar dhe për t'u përkujdesur për pastrimin e lëkurës së fytyrës, trupit & flokët është ky mini set i cili vjen nga marka NARD. Seti përmban 5 produkte. 

NARD Mild Whip Pore Cleansing Foam

Larës ujor për fytyrën, në konsistencë shumë të butë kremoze i cili në kontakt me ujin ofron pastrim të thellë të të gjitha papastërtive duke depërtuar thellësisht në pore, pa krijuar aspak irritim të lëkurës. 

*40ml

NARD Hair Shampoo

Kjo shampoo ushqen skalpin plot me lëndë ushqyese, për të pasur flokë të butë dhe të mëndafshtë. Përmban vaj kokosi me origjinë natyrale dhe ekstrakt të frutave nga pema Babassu për të larguar butësisht qelizat e vdekura të skalpit, duke ofruar hidratim intensiv! Nga ana tjetër 6 lloje të proteinave të hidrolizuara dhe 11 lloje të aminoacideve ushqejnë flokun e thatë duke nxjerrë në pah flokë plot shkëlqim!

*100ml

NARD Hair Treatment

Ky trajtim ju premton flokë të shëndetshëm dhe plot vitalitet ashtu si edhe bima Spikenard e cila rritet në Himalaja. Falë 6 llojeve të proteinave të hidrolizuara të cilat janë me grimca më të vogla se proteinat normale depërtojnë lehtësisht në skalp duke rigjeneruar flokun e dëmtuar. Nga ana tjetër 11 lloje të aminoacideve do t'ju mbrojnë flokët nga djegia e përdorimit të pajisjeve stiluese. Tashmë nuk do të shqetësoheni më nëse flokët do i ndjeni të thatë sepse vaji i lulediellit, vaji i ullirit, vaji i farës së jojobës, vaji Macadamia dhe vaji i arganit do t'ju bllokojnë lagështinë në flokë për t'i pasur këta të fundit gjithmonë hidratues dhe të butë si mëndafshi!

*100ml

NARD Body Wash

Hidraton dhe qetëson lëkurën e irrituar për t'a ndjerë atë më të shëndetshme dhe të pastruar thellësisht. Formulimi me përbrërës natyral, si: ekstraktet e pemës së çajit dhe të livandos ndihmojnë në relaksimin e mendjes dhe njëkohësisht do t'ju mbushin plot me energji pozitive.

*100ml

NARD Body Lotion

Ky locion hidratues, ndihmon për të pasur një lëkurë të lëmuar dhe plot shkëlqim falë furnizimit me lëndë shumë ushqyese për lëkurën. Nga ana tjetër panthenoli, i quajtur ndryshe edhe "magneti i hidratimit", bllokon të gjithë lagështinë brenda shtresave të lëkurës, për t'a ndjerë këtë fundit, të hidratuar gjatë gjithë ditës. Ndërsa formulimi me ekstrakt të pemës së çajit dhe të bimës centella asiatica, ndihmojnë në qetësimin e lëkurës nga irritimet e ndryshme.

*100ml

NARD Hair Shampoo

Përbërësit "magjik"

 vaj kokosi, ekstrakt të frutave Babassu, 6 lloje të proteinave të hidrolizuara,11 lloje të aminoacideve

Lista e plotë e përbërësve

Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Chloride, Fragrance, Sodium Benzoate, Dimethicone, Caprylyl Glycol, Babassuamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, PPG-3 Caprylyl Ether, Polyquaternium-10, Trihydroxystearin, Polyquaternium-67, Pentasodium Pentetate, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Carbonate, Hydrolyzed Collagen, Laureth-4, Laureth-23, Acacia Concinna Fruit Extract, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, C12-15 Pareth-3, Hydrolyzed Wheat Protein, Salicylic Acid, Glycerin, Hexylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Silk, Arginine, Sodium Hydroxide, Aspartic Acid, PCA, Glycine, Alanine, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Serine, Valine, Proline, Threonine, Isoleucine, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract, Histidine, Phenylalanine, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Tropolone, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool

NARD Hair Treatment

Përbërësit "magjik"

vaji i frutave Olea Europea, vaji i bërthamës së bimës Argania Spinosa, acid laktik

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Dimethicone, Behentrimonium Chloride, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Sodium Benzoate, Cetrimonium Chloride, Caprylyl Glycol, Isopropyl Alcohol, Amodimethicone, Fragrance, Polyquaternium-67, Lactic Acid, Trideceth 3, Trideceth-15, Hydrolyzed Collagen, Acacia Concinna Fruit Extract, Butylene Glycol, Hydrolyzed Wheat Protein, Glycerin, Alcohol, 1,2-Hexanediol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Silk, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Arginine, Aspartic Acid, Pca, Phenoxyethanol, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Proline, Threonine, Isoleucine, Nardostachys Jatamansi Rhizome/​Root Extract, Histidine, Phenylalanine, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Tropolone, Acetic Acid

NARD Body Wash Lavender Musk

Përbërësit "magjik"

ekstrakt livando, ekstrakt të pemës së çajit

Lista e plotë e përbërësve

Purified water, sodium lauryl sulfate, sodium laureth sulfate, cocamide DA, lauramide DA, cocamidopropyl betaine, fragrance, phenoxyethanol, sodium chloride ethylhexyl glycerin, citric acid, disodium EDTA, poly Quaternium-7, sodium benzoate, BT, disodium phosphate, sodium carbonate, butylene glycol, business persimmon rhizome/root extract (91.95ppm), centella asiatica extract, alba water lily extract, purslane extract, lavender extract (4,000 ppb), tea tree leaf extract, 1,2-hexanediol, caprylyl glycol, benzyl salicylate, hexylcinnamal, linalool, butylphenylmethylpropional

Përbërësit "magjik"

ekstrakt i pemës së çajit, ekstrakt i bimës centella asiatica, ekstrakt livando, ekstrakt i luleve Nymphaea Alba, ekstrakt i bimës Portulaca Oleracea

Lista e plotë e përbërësve

Purified water, dipropylene glycol, glycerin, mineral oil, cyclopentasiloxane, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, polysorbate 60, stearic acid, palmitic acid cyclohexasiloxane, shea butter, dime Ticonol, butylene glycol, xanthan gum, panthenol, tocopheryl acetate, centella leaf extract, tea tree leaf extract, purslane extract, alba water lily extract, lavender extract (40 ppm), carbomer, 1,2-hexanediol , Persimmon rhizome/root extract (91.95ppm), caprylyl glycol, ethylhexyl glycerin, PEG-100 stearate, sorbitan sesquioleate, phenoxyethanol, triethanolamine, disodium EDTA , Fragrance, benzyl salicylate citronellol, limonene, geraniol, hexylcinnamal, hydroxycitronellal, linalool, butylphenylmethylpropional

NARD Mild Whip Pore Cleansing Foam

Përbërësit "magjik"

5 lloje të ndryshme të algave të detit, acid salicilik

Lista e plotë e përbërësve

Water, Myristic Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Stearic Acid, Sorbitol, Lauric Acid, Glycol Distearate, Palmitic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract(300 ppb), Centella Asiatica Leaf Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Lavendula Angustifolia (Lavender) Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Portulaca Oleracea Extract, Monarda Didyma Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Codium Tomentosum Extract, Laminaria Japonica Extract, Macrocystis Pyrifera (Kelp) Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Citric Acid, Salicylic Acid, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Sodium Chloride, Hydroxypropyl Methylcellulose, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Propanediol, Arachidic Acid, Polyquaternium-7, Butylene Glycol, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Oleic Acid, Trideceth-12, Caprylyl Glycol, PEG-100 Stearate, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Fragrance, Butylphenyl Methylpropional

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

 

NARD Travel Kit 5pc

1,500 ALL 2,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI