Nëse skalpi juaj është lehtësisht i ndjeshëm ndaj çdo agjenti të jashtëm, apo përbërësve irritues që gjenden në produkte të ndryshme të përkujdesjes së flokëve, ne ju sugjerojmë linjën NARD Sensitive Scalp Care. Pjesë e linjës është shampoo NARD Sensitive Scalp Care Shampoo që ashtu si trajtimi NARD Sensitive Scalp Care Treatment ofron kujdes të veçantë për skalpin. Nga ana tjetër 22 lloje të aminoacideve do t'i dhurojnë forcimin të rrënjës së flokëve, ndërsa 5 llojet e ndryshme të acidit hialuronik, do e mbajnë skalpin të hidratuar, ashtu si edhe keramidet dhe panthenoli. Plot 6 ekstrakte bimore, si: ai i pemës së çajit, i bimës centella asiatica, i rrënjës së hurmës, i gjetheve të rozmarinës, i mentes dhe bimës Mugwort që do t'i dhurojnë qetësim, freski dhe shëndet skalpit dhe flokëve si kurrë më parë!

Për efekt maksimal sugjerojmë kombinimin me: NARD Sensitive Scalp Care Treatment dhe NARD Scalp Brush!

Formula e saj nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për skalpin, si: paraben, sulfate, silikon, alkool, fragranca articiale dhe ngjyrues artificial.

*500ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Përbërësit "magjik"

22 lloje të aminoacideve, 5 lloje të acidit hialuronik, ceramide, panthenol. 6 lloje të ndryshme ekstraktesh bimore

Lista e plotë e përbërësve

Water, Coco Betaine, Sodium Cocoyl Alaninate, Lauryl Glucoside, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Caprylyl Glycol, Cetyl Alcohol, Hydroxyacetophenone, Polyquaternium-10, Menthol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Pentasodium Pentetate, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract(91.95 PPM), Butylene Glycol, Panthenol, Centella Asiatica Extract, 1,2-Hexanediol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hydrogenated Lecithin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Ethylhexylglycerin, Ceramide NP, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Histidine, Proline, Phenylalanine, Tryptophan, Threonine, Tyrosine, Taurine, Ornithine, Arginine, Alanine, Isoleucine, Aspartic Acid, Asparagine, Cystine, Mentha Viridis (Spearmint) Extract, Serine, Valine, Methionine, Leucine, Lysine, Glutamine, Glutamic Acid, Glycine, Calendula Officinalis Flower Extract, Melissa Officinalis Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Artemisia Vulgaris Extract

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Sensitive Scalp Care Shampoo

1,650 ALL 3,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI