Keni probleme me zbokthin dhe acarim të skalpit deri në ndjesinë e kruarjes? NARD Scalp Deep Cleansing Shampoo siç e thotë edhe vetë emri i saj do t'ju ofrojë pastrim të thellë të skalpit nga çdo papastërti e mundshme. Shpeshherë pastrimi me produkte irritues i skalpit mund të shkaktojë dobësim të rrënjëve të flokut. Kjo shampoo është testuar nga një insititucion klinik i specializuar nga ku u gjykua se brenda 4 javëve përdorim do të arrini pastrim të zbokthit nga skalpi dhe lehtësim të kruarjeve të tij. Ka aromë fantastike të ekstraktit të pemës së çajit dhe livandos, e në këtë mënyrë ofron një ndjesi relaksi teksa lani flokët. Nga ana tjetër 16 lloje të aminoacideve dhe përbërës të tjerë hidratues bimorë, bëjnë të mundur rigjenerimin e flokëve. Gjithashtu shampoo mban në kontroll sebumin e tepërt në skalp, prandaj është shumë e përshtatshme për personat me flokë shumë të yndyrshëm.

Formula e saj është e testuar klinikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për skapin dhe flokët, si: alkool, paraben, silikon, vajra artificial dhe fragrancë artificiale. 

*500ml/1000 ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Përbërësit "magjik"

16 lloje aminoacidesh, ekstrakte të pemës së çajit, ekstrakt livando

Lista e plotë e përbërësve

Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamide Mea, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Trihydroxystearin, Sodium Chloride, Citric Acid, Disodium Edta, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Peg 10. Menthol, Salicylic Acid, Panthenol, Allium Cepa (Onion) Bulb Extract, Artemisia Capillaris Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Cycsteine, Methionine, Sodium Pca, Sodium Lactate, Arginine, Aspartic Acid, Pca, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Threonine, Proline, Isoleucine, Phenylalanine, Histidine, Porphyridium Cruentum Extract, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Freesia Refracta Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Mondarda Didyma Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, 1,2 Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Caprylyl Glycol, Fragrance, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional 

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Scalp Deep Cleansing Shampoo

2,000 ALL 3,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI