NARD Scalp Cooling Shampoo ashtu siç e thotë edhe vet emri i saj, është një shampoo e cila pastron thellësisht dhe butësisht skalpin për të larguar të gjitha papastërtitë dhe qelizat e vdekura që gjenden në të. Përveç ndjesisë së freskisë, kjo shampoo mban në kontroll mbiprodhimin e sebumit, duke i bërë flokët tuaj më pak të prirur drejt prodhimit të yndyrës. Në formulimin e kësaj shampoo-je gjenden përbërës fantastikë për flokët, si: ekstrakti i gjethes së rozmarinës, i cili përmban përbërës të fuqishëm anti-inflamator, antioksidues dhe vret të gjitha bakteret e dëmshme në lëkurë. Ndërsa formulimi me ekstrakt të pemës së çajit kujdeset për skalpin sensitiv, trajton aknet në të dhe minimizon skuqjen apo kruarjen. Formulimi me vajin e bërthamës së Argania Spinossa, i pasur me acide yndyrore ushqyese, e lënë flokun të butë dhe hidratuar, ndërsa mëndafshi i hidrolizuar bën të mundur mos dehidratimin e gjatësisë së flokut. Kjo shampoo është e përshtatshme për të gjitha tipet e flokëve, por kryesisht për skalp të yndyrshëm.

*500ml/1000ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Përbërësit "magjik"

ekstrakt i gjethes së rozmarinës, ekstrakt i pemës së çajit, vaj i bërthamës Argania Spinosa, mëndafsh i hidrolizuar

Lista e plotë e përbërësve

Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Coco-Sulfate, Menthol, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Polyquaternium-10, Panthenol, Salicylic Acid, Citric Acid, Niacinamide, Menthyl Lactate, Amodimethicone, Sodium Carbonate, C12-14 Sec-Pareth-7, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Mentha Arvensis Leaf Extract, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Artemisia Capillaris Extract, Allium Cepa (Onion) Bulb Extract, Hydrolyzed Silk, Glycerin, Argania Spinosa Kernel Oil, Alcohol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Psidium Guajava Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Fragaria Vesca (Strawberry), Front Extract, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Passiflora Incarnata Fruit Extract, Hydrolyzed Collagen, Mentha Viridis (Spearmint) Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Glycolic Acid, Glycine, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Serine, Glutamic Acid, Methionine, Cysteine, Lactic Acid, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Aspartic Acid, Camellia Japonica Flower Extract, Salvia Officinalis (Sege) Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Leucine, Laminaria Japonica Extract, Mendelic, Mandelic Acid, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Valine, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Nardostachys Jatamansi Rhizome/​ Root Extract, Threonine, Proline, Isoleucine, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Keratin, Histidine, Melaleuca Alternifolia (Tes Tree) Leaf Oil, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Fragrance

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Scalp Cooling Shampoo

2,200 ALL 3,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI