E formuluar me dhëmbëza të buta dhe të trasha silikoni NARD Scalp Brush është krijuar posaçërisht për të pastruar thellësisht dhe butësisht skalpin. Ndihmon në largimin e të gjitha papastërtive, madje edhe të pluhurit dhe zbokthit, duke siguruar një pastrim efektiv, falë formulimit të saj me 3 madhësi të ndryshme dhëmbëzash. Shumë praktike për t'u përdorur dhe aplikuar falë dorezës që ka, e cila nuk rrëshqet lehtësisht. Dhe jo vetëm kaq... Duke masazhuar skalpin me të, kjo furçë do të stimulojë lehtësisht qarkullimin e gjakut, për të nxitur rritjen e flokut si edhe mos rënien e tyre! Tashmë larja e flokëve me shampoo do të kthehet në një eksperiencë shumë relaksuese!

Pasi të keni shkumuar flokët me shampoo, masazhoni butësisht skalpin me furçën për disa minuta.

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Scalp Brush

1,200 ALL 1,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI