NARD Rich Argan Hair Essence Oil është një esencë në konsistencë vajore, e cila do të ofrojë trajtim shumë të veçantë për flokët, dhe kjo falë formulimit shumë të veçantë dhe ushqye që ajo përmban. E formuluar me 50,000 ppm vaj organik të arganit të Marokut, kjo esencë ushqen dhe hidraton intensivisht flokët! Gjithashtu ky vaji njihet edhe për vetitë e tij në rigjenerimin e flokëve shumë të dëmtuar. Gjithashtu kjo esencë përmban 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 6 lloje vajrash të ndryshëm bimorë, si: vaj avokado, vaji i farave nga Camellia, vaji i farave të lulediellit, vaji i farave Jojoba dhe vaji nga bajamja e ëmbël. Ndërsa 22 lloje aminoacidesh i bëjnë flokët të shëndetshëm dhe të butë si mëndafshi. Esenca ndihmon gjithashtu në riparimin e majave dyfishe dhe flokëve të ashpër. Ky produkt ka kaluar disa testime dhe ka marrë 4 certifikata për përbërjen e sigurt, duke mos shkaktuar aspak irritim. Edhe pse ka përbërje vajore përshtatet me të gjitha tipet e flokut.

*100ml

Aplikoni 1-2 sprucime pas larjes së flokut, në flokë të lagur, dhe vazhdoni me stilimin e tyre. Mund të përdoret edhe në flokë të thatë.

Përbërësit "magjik"

vaj argani, 6 lloje proteinash, 6 lloje vajrash bimorë, 22 lloje aminoacidesh.

Lista e plotë e përbërësve

Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Argania Spinosa Kernel Oil (50,000 ppm), Disiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Fragrance, Tocopheryl Acetate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Collagen, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Histidine, Proline, Phenylalanine, Tryptophan, Threonine, Tyrosine, Taurine, Ornithine, Arginine, Alanine, Isoleucine, Aspartic Acid, Asparagine, Cystine, Serine, Valine, Methionine, Leucine, Lysine, Glutamine, Glutamic Acid, Glycine, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract(0.09 ppm), Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Tropolone, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Rich Argan Hair Essence Oil

1,500 ALL 1,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI