Nëse po kërkoni për një krem ushqyes për këmbët tuaja, zgjidhja e duhur është NARD Moisturizing Foot Cream. Harrojini thembrat e çara dhe këmbët e thata. Ky krem është i formuluar me acid hialuronik, gjalpë shea dhe vaj të farave të lulediellit të cilat hidratojnë thellësisht lëkurën e këmbëve tuaja. Bashkëveprimi i këtyre përbërësve krijon një barrierë natyrale hidratuese dhe bllokon lagështinë për hidratim afatgjatë. Nga ana tjetër ky krem përmban acidin citrik, i cili mundëson largimin e qelizave të vdekura dhe të gjitha papastërtive. Ndërsa formulimi me faktorin hidratues natyral NMF, premton këmbë të buta dhe të lëmuara.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*100ml

Merrni një sasi të konsiderueshme të kremit, dhe aplikojeni te këmbët tuaja. Masazhojini ato për ta përhapur më mirë sasinë e kremit. 

Përbërësit "magjik"

acid hialuronik, gjalpë shea, vaj nga farat e lulediellit

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Petrolatum, Cetyl Alcohol, Polysorbate 60, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract(98ppm), Sodium Hyaluronate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Citric Acid, Urea, Menthol, Palmitic Acid, Cetyl Ethylhexanoate, Ceresin, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Carbomer, Arginine, Hydrogenated Vegetable Oil, Ozokerite, Beeswax, Hydrogenated Palm Acid, Stearyl Stearate, 1,2-Hexanediol, Myristyl Alcohol, Myristic Acid, Lauryl Alcohol, Butylene Glycol, Oleic Acid, Lauric Acid, Tocopherol, PEG-100 Stearate, Phenoxyethanol, Fragrance

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore.

NARD Moisturizing Foot Cream

1,000 ALL 1,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI