NARD Mild Ceramide Wash, është larësi ideal nëse dëshironi një pastrim të butë për trupin tuaj! Ky larës është i formuluar me keramide, të cilat krijojnë një shtresë natyrale hidratimi në lëkurë. Ndërsa formulimi me panthenol, bllokon të gjithë lagështinë në shtresat e lëkurës duke mundësuar hidratim afatgjatë të saj. Nga ana tjetër, ky larës përmban 6 lloje të ndryshëm të vajrave bimorë natyralë që ushqejnë intensivisht lëkurën. Ndërsa formulimi me ekstrakt të bimës centella asiatica, ofron qetësim të lëkurës së irrituar dhe asaj sensitive. Ky larës është i përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, dhe i sigurtë për përdorim gjatë shtatëzanisë.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*500ml

Masazhojeni butësisht mbi lëkurën e lagur me duar ose sfungjer trupi, dhe më pas shpëlajeni.

Përbërësit "magjik"

keramide, panthenol, 6 lloje vajrash bimorë

Lista e plotë e përbërësve

Water, Lauryl Glucoside, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Lauryl Betaine, Glycerin, Coco Betaine, Citric Acid, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Dipropylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Hexylene Glycol, Tocopherol, Panthenol, Betaine, Allantoin, Polyglyceryl-10 Myristate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, 1, 2-Hexanediol, Centella Asiatica Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride Cetyl Ethylhexanoate, Ethylhexyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Artemisia Vulgaris Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Hydrogenated Lecithin, Potassium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Ceramide NP(100 ppb), Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract(91.95 ppm)

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Bouquet Garni Mild Ceramide Wash

1,300 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI