NARD Hair Loss Control Tonic, pjesë e linjës NARD Hair Loss Control Line, do të forcojë rrënjën e flokëve duke parandaluar rënien e tyre. E formuluar me 22 lloje aminoacidesh, dhe 5 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, panthenol dhe allantoin për të depërtuar në 5 shtresa të skalpit, për të ruajtur balancën yndyrë-lagështi, të nevojshëm për skalpin. Ka një konsistencë ujore në mënyrë që i gjithë formulimi të shpërndahet në skalp dhe flokë, duke depërtuar në secilën prej rrënjëve të flokut. Së bashku me shampoo-n NARD Hair Loss Control Shampoo & NARD Scalp Brush do të arrini rezultate fantastike! 

*200ml

Tundeni shishen përpara përdorimit. Pas larjes së flokut sprucojeni tonikun afër skalpit që të shpërndahet në çdo pjesë të tij. Më pas masazhojeni butësisht me mollëzat e gishtave. Mund të përdoret dhe në flokë të thatë.

Përbërësit "magjik"

22 lloje aminoacidesh, 5 lloje të acidit hialuronik, panthenol, allantoin, 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Alcohol Denat., Glycerin, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Menthol(l-Menthol), Salicylic Acid, Dex-panthenol, Fragrance, Allantoin, Butylene Glycol, 1, 2-Hexanediol, Rehmannia Chinensis Root Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Alisma Orientale Tuber Extract, Poria Cocos Sclerotium Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Panax Ginseng Root Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Caulerpa Lentillifera Extract, Lavendula Angustifolia (Lavender) Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Sodium Hyaluronate, Camellia Japonica Seed Oil, Caprylyl Glycol, Histidine, Proline, Phenylalanine, Tryptophan, Threonine, Tyrosine, Taurine, Ornithine, Arginine, Alanine, Isoleucine, Aspartic Acid, Asparagine, Cystine, Serine, Valine, Methionine, Leucine, Lysine, Glutamine, Polyglutamic Acid, Glycine, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract (91.95 ppm), Ethylhexylglycerin, Glycine Soja (Soybean) Germ Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Limonene, Linalool

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Hair Loss Control Tonic

1,400 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI