NARD Calming Body Mist nga vetë edhe emri që ka ofron qetësim të lëkurës së trupit ndaj çdo irritimi të mundshëm. I formuluar me ekstrakt të lëvores së shelgut Salix Alba dhe vaj të farave të lulediellit dhe macadamia, ky spray mban në kontroll sebumin e tepërt, ndërsa formulimi me AHA & PHA largon qelizat e vdekura të lëkurës, duke e lënë lëkurën të pastër dhe shumë të butë. Nga ana tjetër formulimi me 6 lloje të ndryshme të përbërësve me origjinë natyrale, duke përfshirë këtu edhe ekstraktin e pemës së çajit, që ndihmon në qetësimin e lëkurës së ndjeshme nga aknet apo edhe faktorë të jashtëm dhe radikalet e lira. Lëkurën do të ndjehet gjithmonë e hidratuar falë formulimit me 5 lloje të acidit hialuronik dhe 3 lloje keramidesh, të cilat premtojnë hidratim afatgjatë. Ky spray është i përshtathëm për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht për personat me tendencë akneike në pjesë të trupit.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën.

*200ml

Pas dushit, aplikoni një sasi të përshtatshme në trup, me një largësi prej 15-20 minutash.

Përbërësit "magjik"

AHA, PHA, ekstrakt të pemës së çajit, ekstrakt i lëvores së shelgut Salix Alba, 5 lloje acidi hialuronik, 3 lloje keramidesh

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dipropylene Glycol, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Gluconolactone, Citric Acid, Menthol, 1,2-Hexanediol, Panthenol, Mineral Salt, Polyglyceryl-10 Myristate, Caprylic/Capric Triglyceride, Centella Asiatica Leaf Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoat, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Lavender Angustifolia Extract, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract(30pm), Macadamia Integrifolia Seed Oil, Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Cholesterol, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Hydrogenated Lecithin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Polyglyceryl-10 Oleate, Potassium Phosphate, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Ceramide NS, Ceramide EOP,Propanediol, Artemisia Capillaris Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Fragrance, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Limonene, Linalool

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Calming Body Mist

2,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI