Pjesë e linjës së fundit "Performance" nga gjiganti MOONSHOT, është paleta portative, e cila përmaban 8 nuanca shumë të pigmentuara. Nuancat janë nga ngjyra mat intensive deri në ato me shkëlqim (xixa). Paleta MOONSHOT Performance 8X, lejon të luani me një sërë kombinimesh, nga një make-up i thjeshtë delikat për përditshmëri, deri tek një make-up plot shkëlqim dhe më dramatik! Provoni të konturoni dhe përcaktoni formën e syve duke treguar pasionin tuaj me nuanca mat ose plot shkëlqim! Aplikohet lehtësisht me mollëzat e gishtave, për ditët që makeup juaj duhet të jetë i lehtë dhe i shpejtë.

*7.5gr

Aplikojeni me furçë/duar mbi qëpallat e syve, dhe/ ose rreth tyre sipas dëshirës. Për një pamje më dinamike mund të aplikoni vetëm një nuancë, ose të miksoni të treja për një makeup më të gjallë!

Lista e plotë e përbërësve

[BLUSHED] Talc, Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Aluminum Starch Octenylsuccinate, Silica, Octyldodecanol, Calcium Titanium Borosilicate, Diisostearyl Malate, Iron Oxides (CI 77491), Magnesium Myristate, Methylpropanediol, Iron Oxides (CI 77492), Dimethicone, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Iron Oxides (CI 77499), Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate/Hexastearate/Hexarosinate, Magnesium Stearate, Propanediol, Triethoxycaprylylsilane, Aluminum Hydroxide, Carmine (CI 75470), Hydrogenated Lecithin, Yellow 5 Lake (CI 19140), Ultramarines (CI 77007), Maltodextrin, Tin Oxide (CI 77861), Water [SLOW BURN] Talc, Mica (CI 77019), Aluminum Starch Octenylsuccinate, Boron Nitride, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491), Caprylic/Capric Triglyceride, Phenyl Trimethicone, Iron Oxides (CI 77492), Iron Oxides (CI 77499), Ultramarines (CI 77007), Methylpropanediol, Zinc Stearate, Phenylpropyldimethylsiloxysilicate, Yellow 5 Lake (CI 19140), Dimethicone, Manganese Violet (CI 77742), Propanediol, Red 30 (CI 73360), Aluminum Dimyristate, Aluminum Hydroxide, Methicone, Kaolin, Water, Stearic Acid [HOT SHOT] Dimethicone, Diethylhexyl Carbonate, Isoeicosane, Silica, Ethylhexyl Hydroxystearate, Phenyl Trimethicone, Mica (CI 77019), C30-45 Alkyldimethylsilyl Polypropylsilsesquioxane, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Iron Oxides (CI 77491), Polyglyceryl-2 Triisostearate, Iron Oxides (CI 77499), Diphenyl Dimethicone/Vinyl Diphenyl Dimethicone/Silsesquioxane Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Ceresin, Synthetic Wax, Microcrystalline Wax, Red 33 Lake (CI 17200), Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polyhydroxystearic Acid, Diisostearyl Malate, Red 7 Lake (CI 15850), Triethoxycaprylylsilane, Ethylhexyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Isostearic Acid, Lecithin, Polyglyceryl-2 Diisostearate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Titanium Dioxide (CI 77891), Calcium Aluminum Borosilicate, Caprylyl Glycol, Glyceryl Caprylate, Magnesium Stearate, Calcium Titanium Borosilicate, C20-24 Alkyl Dimethicone, Calcium Sodium Borosilicate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Methylpropanediol, Tin Oxide (CI 77861), Propanediol, Synthetic Fluorphlogopite, Water, Carmine (CI 75470) [SONIC BOOM] Talc, Mica (CI 77019), Iron Oxides (CI 77491), Aluminum Starch Octenylsuccinate, Boron Nitride, Iron Oxides (CI 77499), Manganese Violet (CI 77742), Red 30 (CI 73360), Caprylic/Capric Triglyceride, Phenyl Trimethicone, Iron Oxides (CI 77492), Methylpropanediol, Zinc Stearate, Ferric Ammonium Ferrocyanide (CI 77510), Ultramarines (CI 77007), Phenylpropyldimethylsiloxysilicate, Propanediol, Dimethicone, Aluminum Dimyristate, Kaolin, Water, Stearic Acid [BLINK] Calcium Titanium Borosilicate, Talc, Titanium Dioxide (CI 77891), Nylon-12, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Phenyl Trimethicone, Synthetic Fluorphlogopite, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate/Hexastearate/Hexarosinate, Manganese Violet (CI 77742), Diisostearyl Malate, Isostearyl Neopentanoate, Magnesium Myristate, Iron Oxides (CI 77491), Magnesium Stearate, Methylpropanediol, Polybutene, Propanediol, Iron Oxides (CI 77499), Dimethicone, Tin Oxide (CI 77861), Iron Oxides (CI 77492), Kaolin, Triethoxycaprylylsilane, Water [SASSY] Mica (CI 77019), Iron Oxides (CI 77491), Caprylic/Capric Triglyceride, Iron Oxides (CI 77499), Calcium Titanium Borosilicate, Synthetic Fluorphlogopite, Phenyl Trimethicone, Talc, Calcium Aluminum Borosilicate, Titanium Dioxide (CI 77891), Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Acrylates Copolymer, Dimethicone, Nylon-12, Diphenyl Dimethicone/Vinyl Diphenyl Dimethicone/Silsesquioxane Crosspolymer, Methylpropanediol, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate/Hexastearate/Hexarosinate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Sorbitan Sesquiisostearate, Ultramarines (CI 77007), Magnesium Myristate, Propanediol, Iron Oxides (CI 77492), Silica, Magnesium Stearate, Microcrystalline Cellulose, Tin Oxide (CI 77861), Water [FLASHY] Calcium Titanium Borosilicate, Calcium Sodium Borosilicate, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Iron Oxides (CI 77491), Polypropylene, Synthetic Fluorphlogopite, Titanium Dioxide (CI 77891), Octyldodecanol, Diisostearyl Malate, Hydrogenated Castor Oil Dimer Dilinoleate, Calcium Aluminum Borosilicate, Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate, Mica (CI 77019), Polyethylene Terephthalate, Silver (CI 77820), Methylpropanediol, Propanediol, Iron Oxides (CI 77499), Disteardimonium Hectorite, Tin Oxide (CI 77861), Acrylates Copolymer, Propylene Carbonate, Water, Aluminum Powder (CI 77000) [CHILL OUT] Talc, Iron Oxides (CI 77499), Iron Oxides (CI 77491), Mica (CI 77019), Aluminum Starch Octenylsuccinate, Iron Oxides (CI 77492), Boron Nitride, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenyl Trimethicone, Methylpropanediol, Zinc Stearate, Manganese Violet (CI 77742), Phenylpropyldimethylsiloxysilicate, Propanediol, Red 30 (CI 73360), Aluminum Dimyristate, Dimethicone, Lauroyl Lysine, Ultramarines (CI 77007), Isopropyl Titanium Triisostearate, Triethoxycaprylylsilane, Kaolin, Water, Stearic Aci

Kultura koreane është bërë një fenomen që ka krijuar një impakt global të njohur me termin “Korean Wave”. Këtë ndikim e ka arritur me anë të K-pop (zhanri i muzikës Pop), K-dramas (kinematografia koreane) dhe së fundmi K-Beauty (Industria e Bukurisë Koreane). Këtë mision pati edhe kompania e menaxhimit “Korean Music Entertainment Company YG”, ku në Tetor 2014 krijoi markën e përkujdesjes ndaj lëkurës MOONSHOT. Vetë emri i saj, nënkupton “shooting a rocket to the moon”, që do të thotë “të dërgosh një raketë në hënë”. Me këtë slogan ata duan të shfaqin vizionin e kompanisë, për të arritur majën në Industrinë e Bukurisë.  Produktet e kësaj marke, përcjellin frymën unike dhe të pavarur të kompanisë YG Entertainment. Produktet e saj më të dashura janë krijuar mbi konceptin, se një produkt duhet të kryejë disa funksione njëherësh. Shembulli më i mirë është fondatina “bestseller”, Micro Settingfit Cushion, që përveçse është një bazë shumë e mirë makeup-i, ka edhe veti të shumta përkujdesjeje ndaj lëkurës.

 

MOONSHOT Performance Eye Palette 8X

3,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI