MIZON Water Volume Ex Cream, është krem hidratues në trajtë xheli i cili ofron freski të menjëhershme në lëkurë. Formula e tij e lehtë qetëson menjëherë lëkurën sensitive ndërsa hidraton thellësisht dhe kjo falë përmbajtjes me glicerinë dhe ektrakt të algave. Nga ana tjetër, përmbajtja me acid laktik ofron njëtrajtësim të tonit të lëkurës dhe shkëlqim ndërsa ekstrakti i gjetheve të lajthisë, jamballit dhe uji i akullnajave, do të forcojnë barrierën mbrojtëse të lëkurës, duke e mbrojtur  nga radikalet e lira apo agjentët e jashtëm mjedisorë. Gjithashtu nëse skuqja dhe temperatura e lartë e lëkurës është një problematikë e vazhdueshme përdorimi i këtij krem do t'ju ofrojë zgjidhje të menjëhershme. Ky krem mund të përdoret edhe si një trajtim pas qëndrimit në diell "aftersun", gjatë ditëve të nxehta me diell. 

Formula e këtij kremi është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

 *100ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit, dhe në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

glicerinë, ektrakt të algave, acid laktik, ekstrakti i gjetheve të lajthisë, jamballit, ujë i akullnajave

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Alcohol, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Moringa Pterygosperma (Moringa Oleifera) Seed Extract, Algae Extract, Isomalt, Lecithin, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Sodium Carrageenan, Sea Salt, Silica, Caprylic/Capric Triglyceride, Salicornia Herbacea Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Potassium Hydroxide, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Pelargonium Graveolens (Geranium) Flower Oil, Rosa Damascena (Rose) Flower Oil, Beta-Glucan, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Nelumbo Nucifera (Sacred Lotus) Flower Extract, Glacier Water, Sea Water, Betula Platyphylla Japonica Juice, Biosaccharide Gum-1, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Broussonetia Kazinoki Root Extract, Betaine, Sodium PCA, Sorbitol, Serine, Glycine, Glutamic Acid, Alanine, Lysine, Arginine, Threonine, Prolin, Disodium EDTA, Brilliant Blue FCF (CI 42090)

 

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Water Volume EX Cream

1,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI