MIZON Snail Repair Intensive BB Cream, është BB Cream me sekrecion të filtuar nga kërmilli më i fundit i futur në koleksionin KORAL SECRETS! Ai përmban 29% të këtij sekrecioni dhe i ofron lëkurës hidratim duke parandaluar dhe luftuar shenjat e moshës si edhe bën të mundur shërimin e shenjave të shkaktuara nga aknet dhe rigjenerimin e lëkurës së dëmtuar. Ky BB cream ndihmon në përmirësimin e rrudhave, zbardhjen e hiperpigmentimit, falë formulimit me 2% niacinamide dhe 0.04% adenosine. Përveç kësaj, ky bb krem ofron mbrojtje maksimale me filtra mbrojtës ndaj rrezeve të dëmshme të diellit UV SPF30+ PA++++. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës. 

*50gr

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjerin e saj. Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet. Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in. Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

29% sekrecion kërmilli, 2% niacinamide dhe 0.04% adenosine

Lista e plotë e përbërësve

Snail Secretion Filtrate (29%), Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide (Ci 77891), Zinc Oxide (Ci 77947), Butyloctyl Salicylate, Butylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Cyclohexasiloxane, Iron Oxides (Ci 77492), Diisostearyl Malate, Octocrylene, PEG-10 Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Niacinamide, Glycerin, Cetyl PEG/​PPG-10/​1 Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Sodium Chloride, Iron Oxides (Ci 77491), Sorbitan Sesquioleate, Aluminum Hydroxide, Disteardimonium Hectorite, Triethoxycaprylylsilane, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polyethylene, Iron Oxides (Ci 77499), Water, Stearic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Disodium EDTA, Tocopherol

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Snail Repair Intensive BB Cream SPF30 PA++

2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI