Set MIZON Snail Miniature Set, përmban produktet më të shiturit nga linja më e famshme me sekrecion kërmilli nga marka MIZON. Ky set është një mënyrë e shkëlqyeshme për të provuar fuqinë e sekrecion të filtuar nga kërmilli. Sekrecioni i filtruar i kërmillit përmban vitamina dhe veti ushqyese dhe ripërtëritëse për lëkurën, duke targetuar: dehidratimin dhe zonat e ashpra të saj; shpërthimet dhe inflamacionin e akneve si edhe njollat e shkaktuara nga ato; hiperpigmentimin e lëkurës.

Seti është i përbërë nga këto produkte: 

MIZON Snail Repairing Foam Cleanser

I formuluar me ekstrakt të papajës dhe sekrecion kërmilli, ky larës ndihmon në kontrollin e sebumit të tepër dhe largimin e butë të papastërtive në një shkumë të pasur luksoze. Gjithashtu, nëse keni lëkurë me tendencë akneike, ekstrati i gjetheve të pemës së çajit, do i luftojë shpërthimet e herë pas hershme, duke ju ndihmuar të keni një lëkurë të pastër dhe të shndërritshme.  

MIZON Snail Repairing Intensive Toner

Nëse shqetësoheni për humbjen e elasticitetit të lekurës, vuani nga aknet dhe shenjat post-akne, keni lëkurë sensitive dhe të thatë apo vuani nga dehidratimi (mos balancimit së duhur të prodhimit të yndyrës dhe lagështisë së nevojshme në lëkurë), atëherë ky toner do të bëhet shpëtimi juaj!  I formuluar me 30% sekrecion të filtuar nga kërmilli, nxit rigjenerimin qelizor, ndihmon në riparimin e barrierës, shenjat e akneve, reduktim të njollave kafe dhe cikatriçeve. Gjithashu, formulimi i tij përmban ekstrate të bimës centel asiatica e cila do ndihmojë në qetësimin e lëkurës.

MIZON Snail Repairing Intensive Esence

Mizon Snail Repair Intensive Essence, përmban 88% sekrecion të filtuar nga kërmilli  me një veti të fuqishme: hidratuese, riparuese dhe ndriçuese. Sekrecioni i filtruar i kërmillit përmban vitamina dhe veti ushqyese dhe ripërtëritëse për lëkurën, duke targetuar: dehidratimin dhe zonat e ashpra të saj; shpërthimet dhe inflamacionin e akneve si edhe njollat e shkaktuara nga ato; hiperpigmentimin e lëkurës. Përbërja e saj nuk ka efekt ngjitës dhe përthithet menjëherë nga lëkura. Përshtatet me të gjitha tipet e lëkurës, sidomos me atë sensitive dhe të dëmtuar.

 

MIZON All In One Snail Repair Cream

Formulimi i tij me 92% të sekrecionit i ofron lëkurës hidratim të thellë, duke parandaluar dhe luftuar shenjat e moshës. Gjithashtu, bën të mundur shërimin e shenjave të shkaktuara nga aknet, si dhe rigjenerimin e lëkurës së dëmtuar.

E gjithë formula është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

MIZON Snail Repairing Foam Cleanser

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm. 

 MIZON Snail Repair Intensive Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni 1-2 sprucime të tonerit në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

MIZON Snail Repair Intensive Essence

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe të keni vendosur toner aplikojeni në fytyrë. Merrni një sasi të vogël në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. 

*Mund të përdoret dhe në vend të serumit.

MIZON All In One Snail Repair Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe, në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

MIZON Snail Repairing Foam Cleanser

Përbërësit "magjik"

ekstrakt të papajës dhe sekrecion kërmilli, ekstrat i gjetheve të pemës së çajit

Lista e plotë e përbërësve

Water, Stearic Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Butylene Glycol, Sodium Polyacrylate, Myristic Acid, Lauric Acid, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Propylene Glycol, Cocamidopropyl Betaine, PEG-14M, Snail Secretion Filtrate, Polysorbate 20, Polyquaternium-7, Hydroxypropyl Methylcellulose, Gypsophila Paniculata Root Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Hedera Helix (Ivy) Extract, Arnica Montana (Arnica) Flower Extract, Artemisia Absinthium (Mugwort) Extract, Achillea Millefolium (Common Yarrow) Extract, Gentiana Lutea (Yellow Gentian) Root Extract, Alcohol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Disodium EDTA, Fragrance

MIZON Snail Repair Intensive Toner

Përbërësit “magjik”

30% sekrecion të filtuar nga kërmilli

Lista e plotë e përbërësve

Water, propanediol, methyl gluceth-20, glycerin, 1,2-hexanediol, glycereth-26, snail secretion filtrate (15,000ppm), butylene glycol, c12-14 pareth-12, trehalose, carbomer, tromethamine, panthenol, ethylhexylglycerin, adenosine, polyquaternium-51, cellulose gum, origanum vulgare leaf extract, chamaecyparis obtusa leaf extract, salix alba (willow) bark extract, scutellaria baicalensis root extract, cinnamomum cassia bark extract, portulaca oleracea extract, lactobacillus/soybean ferment extract, salvia hispanica seed extract, centella asiatica extract, houttuynia cordata extract, tocopherol.

MIZON Snail Repair Intensive Essence

Përbërësit "magjik"

88% sekrecion të filtuar nga kërmilli 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Methylpropanediol, Snail Secretion Filtrate, Glycerin, Butylene Glycol, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Tromethamine, Sodium Polyacrylate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Disodium EDTA, Trehalose, Propanediol, Maltodextrin, Saccharide Hydrolysate, Pentylene Glycol, Houttuynia Cordata Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Centella Asiatica, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate

MIZON All In One Snail Repair Cream

 

Përbërësit "magjik"

92% sekrecion të filtuar nga kërmilli

Lista e plotë e përbërësve

Snail Secretion Filtrate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Hydrogenated Vegetable Oil, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Polyacrylate-13, Carbomer, Triethanolamine, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, PEG/PPg-17/6 Copolymer, Polyisobutene, Sodium Polyacrylate, Water, Adenosine, Tropolone, Polysorbate 20, Disodium EDTA, Betula Platyphylia Japonica Juice, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Propylene Glycol, Alcohol, Glycerin, I, 2-Hexanediol, Gentiana Lutea Root Extract, Achillea Millefolium Extract, Artemisia Absinthium Extract, Arnica Montana Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Potassium Sorbate, Copper Tripeptide-I, Palmitoyl Pentapeptide-4, Rh-Oligopeptide-I

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Snail Miniature Set

3,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI