MIZON Salon Master Hair Clinic, është një trajtim super i përqëndruar, i cili që me përdorimin e parë, bën “riparimin” e flokut, duke krijuar një shtresë mbrojtëse të padepërtueshme. Formulimi i tij, unik me 7 lloje të ndryshme kolagjeni dhe 20 lloje aminoacide, do të depërtojnë në të gjitha shtresat e lëkurës, për të ndihmuar në rigjenerimin e flokut të dëmtuar dhe pa jetë duke rikthyer volumin, shkëlqimin dhe gjithashtu përkujdesjen e duhur ndaj skalpit. Por, nuk mbaron me kaq! Ky trajtim për flokun përmban 66% proteina, ku ndër ato edhe proteinën kolostrum. Kolostrum (1000 ppm) është një substancë e cila përmban 3 herë më shumë proteina se qumështi i zakonshëm. Gjithashtu, kjo proteinë është vërtetuar që përshpejton rigjenerimin qelizor dhe ndihmon që folikulat e flokut të kalojnë nga faza e pushimit në fazën e rritjes, duke nxitur kështu minimizimin e rënies së flokut dhe rritjen e flokëve të reja. E sugjerojmë për këdo që ka këto problematika: flokë të dëmtuar për shkak të lyerjes së shpeshtë, flokë të hollë dhe pajetë, flokë me maja të dyzuara, flokë të ashpër, flokë të thatë.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, slikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra esencial.


*150ml/30ml

Pasi të keni shpëlarë shampon nga flokët, aplikojeni në gjithë gjatësinë e flokut, nga rrënja te majat. Lëreni për 2-3 minuta dhe shpëlajini mirë flokët.

Këshillë: Është më efektiv, nëse pas aplikimit vendosni një kapuç dushi, që flokët ta përthithin sa më mirë!

Përbërësit "magjik"

7 lloje të ndryshme kolagjeni, 20 lloje aminoacide,  66% proteina, kolostrum (1000 ppm)

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Butylene Glycol, Isoamyl Laurate, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Distearyldimonium Chloride, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Keratin, Hydrogenated Coconut Oil, Fragrance, Hydrolyzed Collagen, Behenyl Alcohol, Lactic Acid, PEG-45M, Caprylyl Glycol, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Menthol, Illite, Salicylic Acid, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Panthenol, Kaolin, Collagen Extract, Colostrum, Dipropylene Glycol, Glyceryl Caprylate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Hydrolyzed Sweet Almond Protein, Hydrolyzed Rice Protein, Silica, Lactobacillus/Rye Flour Ferment, Lactobacillus/Soymilk Ferment Filtrate, Bacillus/Soybean Ferment Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Propanediol, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Lupine Protein, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Foeniculum Vulgare (Fennel) Seed Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Flower/Leaf/Stem Extract, Petroselinum Sativum (Parsley) Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Extract, Artemisia Dracunculus (Tarragon) Leaf/Stem Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract, Rosa Hybrid Flower Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Origanum Vulgare Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Mentha Viridis (Spearmint) Extract, Ocimum Basilicum (Basil) Leaf ExtractChamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Origanum Majorana Leaf Extract, Aspalathus Linearis Leaf Extract, Rosa Canina Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Alchemilla Vulgaris Leaf Extract, Lippia Citriodora Leaf Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Cymbopogon Citratus Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Flower Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Peucedanum Graveolens (Dill) Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Rosa Damascena Flower Extract, Coriandrum Sativum (Coriander) Extract, Sodium Benzoate, Lupinus Albus Seed Oil, Phenoxyethanol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Oil, Ethylhexylglycerin, Niacinamide, Folic Acid, Pantothenic Acid, Pyridoxine, Thiamine HCl, Tocopherol, Collagen Amino Acids, Collagen, Zinc Hydrolyzed Collagen, Soluble Collagen, Sodium Soy Hydrolyzed Collagen, Histidine, Proline, Phenylalanine, Tryptophan, Threonine, Tyrosine, Arginine, Alanine, Isoleucine, Aspartic Acid, Asparagine, Cystine, Serine, Valine, Methionine, Leucine, Lysine, Glutamine, Glutamic Acid, Glycine, Cyanocobalamin, Riboflavin

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja.. Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Salon Master Hair Clinic

2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI