MIZON S Venom Wrinkle Tox Cream është një produkt i fuqishëm, si asnjë produkt tjetër që mund të keni përdorur më parë për të luftuar shenjat e moshës! Ky krem ka përbërje shumë të veçantë sepse është i formuluar me 4% syn-ake (helm sintetik gjarpëri). Syn-ake është një peptid sintetik i krijuar për të imituar veprimin e helmit të gjarprit. Peptidi që imiton Syn-ake, pengon transmetimin e impulseve nervore në muskuj njësoj si Botox-i, por në mënyrë natyrale, pa efekte anësore. Nga ana tjetër, ky krem përmban gjalp shea, i cili ka veti anti-inflamatore dhe antioksiduese, në shërimin e inflamacionit të lëkurës dhe riparimit të barrierës së saj të dëmtuar nga radikalet e lira, ose faktorë të tjerë të jashtëm. Duke e përdorur rregullisht, do të përmirësoni dukshëm aparencën e shenjave të moshës duke e ndjerë lëkurën më të gjallë dhe të re! Këshillohet për lëkurë mature.

Formula e saj është vegane dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, sulfate, vajra artificial dhe fragrancë artificiale.

 *50ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit, dhe në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

4% syn-ake (helm sintetik gjarpëri), gjalp shea

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Octyldodecyl Myristate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 20, 1,2-Hexanediol, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Olivate, Cyclohexasiloxane, Sorbitan Olivate, PEG-100 Stearate, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Fragrance, Disodium EDTA, Sodium Ascorbyl Phosphate, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Sodium Hyaluronate, Beta Glucan, Phenoxyethanol, Tocopherol, Copper Tripeptide-1, TBHQ, Palmitoyl Tripeptide-5

 Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON S Venom Wrinkle Tox Cream

3,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI