MIZON Rice Real Cleansing Foam, është larësi 3-në-1 me veti pastruese, eksfolIuese dhe hidratuese. I formuluar me krunde orizi dhe pluhur orizi për të hequr qelizat e vdekura dhe papastërtitë e lëkurës. Nga ana tjetër ekstrakti i kokrrizave të orizit është zgjidhja ideale për të luftuar çdo formë të hiperpigmentimit! Gjithashtu ky larës arrin të balancon nivelin yndyrë-hidratim, duke mbajtur në kontroll sebumin e tepërt. I përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë atë të thatë, të dehidratuar dhe shumë sensitive.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, sulfate, paraben, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial, vajra esencial dhe është i patestuar në kafshë.

*150g

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm. 

Përbërësit "magjik"

krunde orizi dhe pluhur orizi

Lista e plotë e përbërësve

Water, Myristic Acid, Glycerin, Palmitic Acid, Potassium Hydroxide, Stearic Acid, Lauric Acid, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Beeswax, Cetearyl Alcohol, Microcrystalline Cellulose, Capric Acid, Butylene Glycol, Oryza Sativa (Rice) Bran, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Fragrance

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja.. Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Rice Real Cleansing Foam

1,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI