Nëse dëshironi të siguroni pastrim të thellë të poreve dhe pikave të zeza MIZON Pore Fresh Peeling Toner Pad është zgjidhja e duhur! Përmban 60 tamponë të njomur në eksfoliues PHA (poly hydroxy acids), AHA (alpha hydroxy acid) dhe BHA (beta hydroxy acid).  Falë këtij kombinimi me acid citrik, ekstrakt të lëvores së shelgut dhe glukonolakton, këto pad-sa do t'ju ofrojnë eksfolim të thellë të lëkurës dhe pastrim intensiv të poreve duke larguar të gjitha papastërtitë, sebumin dhe pikat e zeza. Nga ana tjetër, formulimi me ekstrakt të bimës heartleaf falë vetive të fuqishme qetësuese që ka ndihmon në shërimin e shpejtë dhe minimizimin e inflamacionit në lëkurë. I përshtatet të gjitha tipeve të lëkurës, kryesisht asaj me tendencë akneike dhe sensitive.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, frangrancë artificiale, ngjyrues artificial, vajra esencial.

*130ml/60pads

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, merrni një tampon pambuku dhe masazhoni fytyrën dhe qafën. Në këtë mënyrë keni bërë të mundur largimin e çdo mbetje papastërtie. Nuk është e nevojshme të shpëlani fytyrën. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Sigurohuni të mbyllni mirë kapakun e produktit, që tamponët të mbeten të lagësht dhe të pastër.

Këshillohet të përdoret çdo ditë, 1 herë në ditë.

Përbërësit "magjik"

PHA (poly hydroxy acids), AHA (alpha hydroxy acid), BHA (beta hydroxy acid), ekstrakt të bimës heartleaf

Lista e plotë e përbërësve

Water (Aqua), Dipropylene Glycol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Octyldodeceth-16, Panthenol, Arginine, Betaine, Citric Acid, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Melia Azadirachta Leaf Extract, Disodium EDTA, Melia Azadirachta Flower Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Gluconolactone, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Butylene Glycol, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Limonene, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Corallina Officinalis Extract, Tocopherol,

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Pore Fresh Peeling Toner Pad

1,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI