MIZON Pore Fresh Mild Acid Gel Cleanser, është i specializuar për të depërtuar thellësisht në pore dhe në të gjitha shtresat e lëkurës për pastrim sa më të thellë! Ky larës ujor në trajtë xheli është i formuluar me ekstrakt të bimës heartleaf. Kjo bimë njihet për vetitë qetësuese, për lëkurën e irrituar, mban në kontroll sebumin e tepërt, lëmon teksturën e saj, dhe e lë gjithmonë të hidratuar. Nga ana tjetër formulimi me përbërës aktiv, bëjnë të mundur eksfolimin e butë duke u kujdesur në largimin e të gjitha qelizave të vdekura. Gjithashtu, formulimi me pH të ulët, i ngjashëm me pH natyral të lëkurës, nuk e lë lëkurën aspak të tërhequr dhe të thatë. Ky larës përshtatet me të gjitha tipologjitë e lëkurës, kryesisht për ato me tendencë të yndyrshme dhe sensitive.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën.

*150ml

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm. 

Përbërësit "magjik"

 ekstrakt të bimës heartleaf, 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Lauryl Hydroxysultaine, Acrylates Copolymer, Sodium Chloride, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Disodium Cocoamphodiacetate, Potassium Cocoyl Glycinate, Potassium Cocoate, Dipropylene Glycol, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Houttuynia Cordata Powder, Hexylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Tocopherol

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja.. Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Pore Fresh Mild Acid Gel Cleanser

1,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI