Nëse po ndjeni që lëkura juaj ka humbur shkëlqimin dhe vitalitetin, mos u shqetësoni marka më inovative MIZON, sjell kremin më efektiv dhe të pëlqyer MIZON Placenta Ampoule Cream. Ky krem ka në përmbajtje të tij 1,500 mg placentë. Po, e lexuat mirë! Planceta, organi i përkohshëm që zhvillohet gjatë shtatëzanisë në trupin e gjitarëve femra (në rastin e kremit planceta e deles), përmban lëng të pasur me proteina, minerale, aminoacide dhe shumë përbërës të tjerë. Tani, imagjinoni pak sa benefite ka ky krem në lëkurë! Moria e aminoacideve dhe mineraleve në formulim parandalojnë dëmtimin dhe varjen e lëkurës duke e ushqyer me suplemente që e forcojnë dhe gjallerojnë natyrshëm atë. Por, formulimi i tij nuk mbaron me kaq! Në brendësi të tij do te gjeni niacinamide që do ndihmojnë në njëtrajtësimin e tonit të lëkurës dhe acid hailuronik për t'i falur lëkurës hidratim të thellë. Ndërsa adenoisna, e cila njihet për vetitë e saj ndihmon në minimizimin e vijave të holla dhe parandalimin e tyre. Gjithashtu, rigjeneron dhe riparon dëmtimet e lekures nga radikalët e jashtëm. Ky krem është i përshtatshëm për të gjithë tipologjitë e lëkurës.

Formula e saj është vegane dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, sulfate, vajra artificial dhe fragrancë artificiale.

 *

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit, dhe në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

1,500 mg placentë, niacinamide, adenosinë, acid hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

Water, Hydrogenated Olive Oil Lauryl Esters, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Dipropylene Glycol, Placental Protein, Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers, Niacinamide, Glycerin, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Stearic Acid, Cyclomethicone, Caprylyl Glycol, Caprylyl Glycol/Ethylhexylglycerin/Tropolone, Dimethicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Decamethylcyclopentasiloxane, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Allantoin, Beta-Glucan, Propylene Glycol, Hydrolyzed Extensin, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Arnica Montana (Arnica) Flower Extract, Artemisia Absinthium (Mugwort) Extract, Achillea Millefolium (Common Yarrow) Extract, Gentiana Lutea (Yellow Gentian) Root Extract, Alcohol, Rosa Hybrid Flower Extract, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Betula Platyphylla Japonica Juice, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Disodium EDTA


Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Placenta Ampoule Cream

2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI