Një shëtitje në një kopsht të qetë të rrethuar me gjelbërim të harlisur dhe një ndjenjë qetësie – kjo është ndjesia që ofron Mizon Phyto Plump Collagen Eye Gel Collagen Patch për zonën delikate rreth syve. Këto maska janë të specializuara për zonën poshtë syve dhe kanë funksion të 3-fishtë: ofrojnë hidratim të thellë, zbehin rrathët e zinj dhe minimizojnë vijat e holla dhe rrudhat. Të pasura me kolagjen të derivuar nga bimët, aminoacide, adenosenine rrisin elasticitetin e lëkurës, dhe së bashku me 3 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, në pesha të ndryshme molekulare bëjnë të mundur hidratimin e thellë për një pamje të lëkurës plot shëndet. Nga ana tjetër formulimi me fara Moringa dhe alga deti, duke vazhduar me përbërsin “must” si niacinamidet mundësojnë njëtrajtësim të tonit të lëkurës, dhe zbehin rrathët e zinj dhe hiperpigmentimin. Ndërsa falë formulimit me centella asiatica ofron qetësim dhe zbutje të zonës poshtë syve, duke freskuar lëkurën në të.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial dhe elementë PEG.

*60 maska njëpërdorimshe

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin, merrni me aplikuesin dy maska hydrogel dhe vendosini në zonën poshtë syve. Mbajini për 10-20 min. Në temperatura të larta, këshillohet ta mbani produktin në frigorifer. Pas çdo përdorimi, kujdesuni ta mbyllni mirë kapakun e tij për të evituar tharjen e esencës që gjendet brenda tij.

Këto maska mund t’i aplikoni edhe në zona të tjera, si pjesa e ballit apo qafës nëse keni nevojë për hidratim, zbehje të njollave apo kujdes të shtuar ndaj rrudhave.

Përbërësit "magjik"

aminoacide, adenosenine, 3 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, niacinamide, centella asiatica  

Lista e plotë e përbërësve

 Water (Aqua), Glycerin, Niacinamide, Chondrus Crispus Extract, Ceratonia Sitiqua (Carob) Gum, Cettulose Gum, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Potassium Chloride, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Xanthan Gum, Panthenol, Centella Asiatica Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Sucrose, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Calcium Lactate, Chromium Oxide Greens (Cl 77288), Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Polyglyceryl-6 Caprylate, Polyglyceryl-4 Caprate, Undaria Pinnatifida Extract, Moringa Oleifera Seed Extract, Collagen-Amino Acids, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Hyaluronic Acid, Tocopherol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate.

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Phyto Plump Collagen Eye Gel Patch

3,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI