MIZON Original Skin Energy Hyaluronic Acid 100, i ofron menjëherë lagështi lëkurës, duke i mbushur indet dhe duke siguruar nivelin e hidratimit falë formulimit me 50% acid hialuronik. Acidi hialuronik një përbërës natyral i lëkurës i aftë të mbajtur një sasi të madhe uji, deri në një mijë herë më shumë se vëllimi i tij. Me kalimin e moshës, prodhimi i këtij acidi nga trupi ynë zvogëlohet, prandaj shfaqen simptomat e para të dehidrimit dhe mungesës së elasticitetit në lëkurë. Formula e tij është zhvilluar për të mbushur hapësirën ndërqelizore dhe për të ndihmuar në zbutjen e rrudhave të vogla në lëkurën tonë. Përveç kësaj, tekstura e tij ujore është formuluar për të përmirësuar shkallën e depërtimit të të gjithë përbërësve aktivë në lëkurë. Ky serum vjen në kosistencë shumë të lehtë, përthithja e tij është e menjëhershme dhe ka një aftësi të madhe për të depërtuar në shtresat më të thella të lëkurës, prandaj dhe efektiviteti i tij është shumë herë më i lartë.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, slikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra esencial.

*30ml

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni pergatitur me tonerin, mund ta përdorni në vend të esencës ose serumit në rutinën tuaj. Merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Keshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. 

Përbërësit "magjik"

50% acid hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

Aqua (Water), Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Copper Tripeptide-1, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Glycerin, Betula Alba Juice, Portulaca Oleracea Extract, Achillea Millefolium Extract, Arnica Montana Flower Extract, Artemisia Absinthium Extract, Gentiana Lutea Root Extract, Astragalus Membranaceus Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Prunus Serotina (Wild Cherry) Fruit Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Triethylhexanoin, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Polyglyceryl-10 Oleate, Sclerotium Gum, Beta-Glucan, Carbomer, Diphenyl Dimethicone, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Alcohol, Phenoxyethanol

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja.. Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Original Skin Energy Hyaluronic 100

2,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI