Mizon Hand & Foot Cream Acid Hyaluronic, është një krem ushqyes i krijuar posaçërisht për duart dhe këmbët. I pasuruar me acid hialuronik, hidraton thellësisht lëkurën e ashpër dhe të plasaritur, duke siguruar hidratim afatgjatë.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: silikon, sulfate, fragrancë artificiale.


*100ml

Vendosni një sasi të përshtatshme, sapo të keni larë duart ose pasi të keni vendosur dezifektant! Merrni një sasi të konsiderueshme të kremit, dhe aplikojeni te këmbët tuaja. Masazhojini ato për ta përhapur më mirë sasinë e kremit. 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cyclopentasiloxane, Palmitic Acid, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Polysorbate 60, Stearic Acid, Carbomer, Sodium Hyaluronate, Triethanolamine, Propylene Glycol, Myristic Acid, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Centella Asiatica Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract , Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract , Dipropylene Glycol, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Fragrance, Benzyl Benzoate, Citronellol, Geraniol

 

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

 

MIZON Mizon Hand & Foot Cream Acid Hyaluronic

1,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI