MIZON Hyalugen Double Layer Mist, një mist i cili vetëm me një aplikim do t'i ofrojë lëkurës suaj shkëlqim dhe hidratim. I formuluar me gjeneratën e katërt të kolagjenit Hyalugen (acid hialuronik + kolagjen) ky mist i adresohet shenjave të moshës dhe rritjes së elasticitetit të lëkurës! Nga ana tjetër, përmbajtja me niacinamide ndihmon në mbajtjen në kontroll të sebumit të tepërt dhe tkurrjen e poreve ndërkohë adenoisna, e cila njihet për vetitë e saj ndihmon në minimizimin e vijave të holla dhe parandalimin e tyre. Gjithashtu, falë formulimit me vaj nga farat e moringës dhe jojoba ky mist ndihmon në ruajtjen e lagështisë së lëkurës dhe tërheqjen e saj duke e bërë atë të duket më e shëndetshme dhe e re. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës. 

Formula e këtij produkti ka certifikatë vegane & e patestuar në kafshë. Gjithashtu hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: paraben, silikon, sulfate.

*100ml

*Në fillim tundeni produktin

Sprucojeni në fytyrë sa herë të keni nevojë për ndjesi hidratimi dhe freskie, apo edhe në zona të tjera të trupit ku e shihni të nevojshme. Mund të përdoret edhe sipër makeup-it për të rritur qëndrueshmërinë e tij.

Përbërësit "magjik"

Hyalugen (acid hialuronik + kolagjen), niacinamide, vaj nga farat e moringës dhe jojoba, adenoisnë

Lista e plotë e përbërësve

Water, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Collagen, Niacinamide, Sodium Citrate, Sodium Chloride, Citric Acid, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Disodium EDTA, Adenosine , Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Flower Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extrac

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja.. Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Hyalugen Double Layer Mist

2,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI