MIZON Good Night White Sleeping Mask,maska ideale, që përveçse njëtrajtëson tonin e lëkurës, do të ofrojë hidratim të thellë, do të forcojë barrierën mbrojtëse dhe nayrale të lëkurës si edhe do të ndihmojë në rigjenerimin e kësaj të fundit! Maska ka në përbërje ekstrakt mani, i cili ndihmon në eksfolimin e lëkurës nga qelizat e vdekura, dhe i rikthen asaj një pamje plot jetë dhe shkëlqim. Gjithashtu formulimi me niacinamide, bën të mundur njëtrajtësimin e tonit të lëkurës dhe tkurr madhësinë e poreve në dukje. Nga ana tjetër, proteina e placentës, glicerinë dhe çamçakëz sklerotium formojnë një shtresë të hollë për të mbrojtur lëkurën nga radikalet e lira apo agjentët e jashtëm mjedisorë. Pra, nëse dëshironi t'i adresoheni hiperpigmentimit, shenjave të moshës dhe ta ktheni lëkurën në të shëndetshme, zgjidhja e duhur është të shtoni këtë maskë në rutinë. Maska është përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës. Gjithashtu, ja vlen të përmendet që maska ka një aromë freskuese qetësuese të livandos e cila do t'ju ndihmojë në relaksimin e mendjes dhe njëkohësisht do t'ju mbushi plot me energji pozitive.

Formuala e saj është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht, jokomedogjenike dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra esencial.

*50ml

Aplikojeni në mbrëmje, në hapin e fundit të rutinës suaj. Merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë. Në mëngjes, lajeni fytyrën me pastruesin tuaj. Këshillohet të përdoret 2-3 herë në javë.

Përbërësit "magjik"

ekstrakt mani, niacinamide, proteina e placentës, çamçakëz natto dhe çamçakëz sklerotium, glicerinë livando

Lista e plotë e përbërësve

 Water, Dimethicone, Cyclomethicone, Niacinamide, Butylene Glycol, Alcohol, Polysorbate 20, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Tropolone, Triethanolamine, Carbomer, Trehalose, Sclerotium Gum, Broussonetia Extract, Morus Alba Bark Extract, Pantethine, Placenta Protein, Natto Gum, Biosaccharide Gum-1, Disodium EDTA, Fast Acid Magenta (CI 17200), Brilliant Blue FCF (CI 42090), Fragrance

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

 

MIZON Good Night White Sleeping Mask

900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI