Nëse keni lëkurë me tendencë akneike, MIZON Good Bye Blemish Low pH Cleanser do i luftojë shpërthimet e herë pas hershme, duke ju ndihmuar të keni një lëkurë të pastër dhe të shndërritshme. Përmban kompleksin Acnotide™ (të mbushur me peptide) për të qetësuar lëkurën dhe për të ofruar kujdes antibakterial. Ndërsa, përmbajtja me ekstrakt çaji jeshil, ekstrakt lupeol dhe acid salicilik (BHA) me origjinë natyrale, (ujë nga lëvorja e pemës së shelgut willow bark) ofron një eksfolim të butë. Gjithashtu, falë kombinimit të këtyre përbërësve, ky larës arrin të pastrojë thellësisht lëkurën nga pikat e zeza, pikat e bardha dhe të shpërbëjë papastërtitë e grumbulluara në pore, duke premtuar një lëkurë të pastër. Përshtatet me të gjitha tipet e lëkurës, dhe është special për atë të yndrshme dhe sensitive!

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, sulfate, paraben, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial, vajra esencial dhe është i patestuar në kafshë.

*100ml

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm. 

Përbërësit "magjik"

kompleksin Acnotide™, ekstrakt çaji jeshil, ekstrakt lupeol dhe acid salicilik BHA, 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Dipropylene Glycol, Glycerin, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Cocoyl Isethionate, Coco-Betaine, Acrylates Copolymer, Sodium Chloride, Arginine, Hydrogenated Coconut Acid, Hydroxyacetophenone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Isethionate, Salicylic Acid, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, Artemisia Vulgaris Oil, Allantoin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Glucose, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Copper Tripeptide-1, Glycine, Glutamic acid, Serine, Alanine, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Hexapeptide-61 Dimer, Oligopeptide-191, Lupeol

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja.. Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Good Bye Blemish Low pH Cleanser

1,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI