Nëse dëshironi t'i riktheni lëkurës tuaj shkëlqimin e humbur prej vitesh, MIZON Collagen Set  është zgjidhja e duhur! E renditur si linja "BESTSELLER", mbetet nga më të preferuarat ndër vite për vetitë e saj rigjeneruese, hidratuese dhe kundër shenjave të moshës. Seti është i përbërë nga këto produkte: 

MIZON Collagen Power Firming Eye Cream

Zbutni dhe rigjeneroni sytë tuaj me kremin forcues të syve MIZON Collagen Power Firming Eye Cream, një formulë kundër plakjes e krijuar posaçërisht për të trajtuar zonën delikate rreth syve. I formuluar me tripeptid bakri-1 dhe 42% të kolagjenit detar shumë të përqendruar, ky kremi i syve krijon një shtresë hidratuese dhe forcues për të ndihmuar në reduktimin e shfaqjes së rrudhave rreth syve. Hidraton efektivisht dhe përmirëson elasticitetin, përmban një përzierje të vajit organik të arganit, adenozinës dhe acidit hialuronik për të ushqyer thellësisht, duke promovuar lëkurën më të lëmuar dhe të rigjeneruar.  Nëse keni problematikë me vijat e theksuara të moshës, sugjerohet të përdoret me maskat e linjës: MIZON Collagen Eye Gel Patch!

*10ml

MIZON Collagen Power Lifting Emulsion

MIZON Collagen Power Lifting Emulsion, pjesë e linjës: Collagen Power, është i formuluar për të rikthyer shëndetin, forcën dhe shkëlqimin e lëkurës me cilësinë e lartë, që prisni nga një prej markave më të mira të kujdesit për lëkurën MIZON. Ky krem ka në përbërjen e tij 54% kolagjen detar, një përbërës i fuqishëm dhe shumë efektiv i cili ushqen lëkurën me minerale dhe proteina nga deti, duke e mbrojtur atë nga faktorët e jashtëm të dëmshëm. Nga ana tjetër, formulimi me peptide bën të mundur rigjenerimin qelizor dhe neurotransmetuesit, duke reduktuar shfaqjen e rrudhave dhe duke premtuar kështu një lëkurë më rinore dhe plot hidratim! Konsistenca e tij është shumë e butë dhe përthithet lehtësisht nga lëkura pa lënë ngjitje dhe shtresë të yndyrshme. Kremi është i përshtatshëm për lëkurë sensitive, të yndyrshme dhe i adresohet shenjave të moshës!

*40ml 

MIZON Collagen Power Lifting Toner

Ky tonik është i mbushur me një dozë të lartë kolagjeni për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës, acid hialuronik për forcimin, ekstrakt mjedër për të përmirësuar rrudhat dhe ekstrakt i rrënjës coptis chinensis për të qetësuar lëkurën. Menjëherë pas aplikimit, lëkura hidratohet thellësish. Konsistenca e tij është e lehtë dhe përthithet menjëherë në lëkurë, duke mos lënë aspak ndjesi ngjitje ose rëndese.

 *40ml

MIZON Collagen Power Lifting Cream

Ktheni kohën pas me një nga kremat më të fuqishëm! MIZON Collagen Power Lifting Cream, pjesë e linjës me Collagen të markës MIZON, është i krijuar për të parandaluar shfaqjen e rrudhave dhe linjave për një lëkurë sa më rinore! Falë formulimit të tij të pasuruar me 75% të kolagjenit detar, ky krem ushqen lëkurën me minerale dhe proteina nga deti, duke e mbrojtur atë nga faktorët e jashtëm të dëmshëm. Gjithashtu, përmbajtja me tripeptide-1, adenosine dhe ekstrate bimore premton dhe siguron rikthimin e lagështisë, hidratimin e munguar, forcimin e barrierës mbrojtëse dhe lëminin e rrudhave dhe vijave të imëta në lëkurë Është i përshtatshëm për çdo tip lëkure dhe rekomandohet për lekurën që kanë nisur të shfaqen shenjat e para të moshës.

*15ml

E gjithë formula është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

MIZON Collagen Power Firming Eye Cream

Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve, pikat nazolabiale, qafë dhe dekolte. 

 

MIZON Collagen Power Lifting Emulsion

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe të keni vendosur toner aplikojeni në fytyrë. Merrni një sasi të vogël në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. 

*Mund të përdoret dhe në vend të serumit.

 MIZON Collagen Power Lifting Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni 1-2 sprucime të tonerit në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

MIZON Collagen Power Lifting Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe, në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

MIZON Collagen Power Firming Eye Cream

Përbërësit "magjik"

tripeptid bakri-1 dhe 42% të kolagjenit detar, vaj organik të arganit, adenozinës dhe acidit hialuronik 

Lista e plotë e përbërësve

water, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Isododecane, Cyclohexasiloxane, Cetyl Ethylhexanoate, Dimethicone, Cetyl Peg/​Ppg-10/​1 Dimethicone, Polysilicone-11, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Collagen, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Adenosine, Tropolone, Disodium Edta, Honey Extract, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Coptis Chinensis Root Extract, Betaine, Propylene Glycol, Sodium Pca, Sorbitol, 1,2-Hexanediol, Iris Florentina Root Extract, Serine, Glycine, Glutamic Acid, Lysine, Betaglucan, Alanine, Arginine, Threonine, Copper Tripeptide-L, Proline, Tbhq

 

MIZON Collagen Power Lifting Emulsion

Përbërësit "magjik"

54% kolagjen detar, peptide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers, Cyclopentasiloxane, PEG/PPG-17/6 Copolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Trehalose, Cetearyl Alcohol, Hydrolyzed Collagen, Stearic Acid, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, 1, 2-Octanediol, Ethylhexylglycerin, Tropolone, Triethanolamine, Carbomer, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Coptis Japonica Extract, Palmitoyl Pentapeptide-4, Copper Tripeptide-1, Propylene Glycol, Hydrolyzed Extensin, Adenosine, Disodium EDTA

MIZON Collagen Power Lifting Toner

kolagjen, acid hialuronik, ekstrakt mjedër,  ekstrakt i rrënjës coptis chinensis 

Përbërësit “magjik”

Lista e plotë e përbërësve

Water, Methylpropanediol, Glycerin, PEG/​PPG-17/​6 Copolymer, 1,2-Hexanediol, Trehalose, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Hydrolyzed Collagen (1,718Ppm), Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Chondrus Crispus Extract, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Tocopherol, Beta-Glucan, Coptis Japonica Root Extract, Copper Tripeptide-1, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract

 

 

MIZON Collagen Power Lifting Cream

Përbërësit “magjik”

75% kolagjen detar, tripeptide-1

Lista e plotë e përbërësve

Water, Hydrolyzed Collagen, Houttuynia Cordata Extract, Trehalose, Sorbitan Isostearate, Royal Jelly, Dextrin, Copper Tripeptide-1, Polyisobutene, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, BHT, Glycerin, Beta-Glucan, Polyacrylate-13, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Cyclopentasiloxane, Propanediol, Iris Florentina Root Extract, Dimethicone, Adenosine, Coptis Chinensis Root Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Centella Asiatica Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Propolis Extract, Carbomer, Butylene Glycol, Hydrolyzed Royal Jelly Protein, 1,2-Hexanediol, Cyclohexasiloxane, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Tromethamine

 

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Collagen Set

3,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI