MIZON Collagen Power Foundation SPF50+ PA++++  është foundatina më e re e futur në koleksionin KORAL SECRETS nga marka MIZON! Formula e saj unike me kolagjen të hidrolizuar dhe beta-glukan siguron hidratim për një kohë të gjatë pa asnjë shqetësim për një grimi të "krisur". Përveç kësaj, kjo fondatinë ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezeve të dëmshme të diellit SPF50+ PA++++, e formuluar me filtra mbrojtës fizik: Dioxide Titanium. Ndërsa, përmbajtja me centella asiatica, qetëson lëkurën e irrituar, duke forcuar njëkohësisht edhe barrierën e saj mbrojtëse.Sapo të aplikohet në lëkurë, ky krem arrin të ofrojë pamjen e një makeup-i shumë natyral dhe mbulues. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

*nuanca:21

*100gr

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjerin e saj. Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet. Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in. Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

kolagjen të hidrolizuar, beta-glukan, centella asiatica

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Cyclohexasiloxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Dimethicone, Butylene Glycol, Cetyl PEG/ PPG-10/ Dimethicone, Sorbitansquioleate, Ozokerite, Sodium Chloride, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Stearalkonium Hectorite, Sodium Hyalonate, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol, Yellow Iron Oxide, Beta-Glucan, Triethoxycaprylyl Silane, Red Iron Oxide, Black Iron Oxide, Hydrolyzed Collagen, Fragrance, Betaine, Centella Extract

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Collagen Power Foundation SPF50+ PA++++

1,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI