Zbutni dhe rigjeneroni sytë tuaj me kremin forcues të syve MIZON Collagen Power Firming Eye Cream, një formulë kundër plakjes e krijuar posaçërisht për të trajtuar zonën delikate rreth syve. I formuluar me tripeptid bakri-1 dhe 42% të kolagjenit detar shumë të përqendruar, ky kremi i syve krijon një shtresë hidratuese dhe forcues për të ndihmuar në reduktimin e shfaqjes së rrudhave rreth syve. Hidraton efektivisht dhe përmirëson elasticitetin, përmban një përzierje të vajit organik të arganit, adenozinës dhe acidit hialuronik për të ushqyer thellësisht, duke promovuar lëkurën më të lëmuar dhe të rigjeneruar.  Nëse keni problematikë me vijat e theksuara të moshës, sugjerohet të përdoret me maskat e linjës: MIZON Snail Intensive Gold Eye Gel Patch!

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: alkool, paraben, sulfate, fragrancë dhe ngjyrues artificial.

*25ml/10ml

Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve, pikat nazolabiale, qafë dhe dekolte.

Përbërësit "magjik"

 tripeptid bakri-1 dhe 42% të kolagjenit detar, vaj organik të arganit, adenozinës dhe acidit hialuronik 

Lista e plotë e përbërësve

water, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Isododecane, Cyclohexasiloxane, Cetyl Ethylhexanoate, Dimethicone, Cetyl Peg/​Ppg-10/​1 Dimethicone, Polysilicone-11, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Collagen, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Adenosine, Tropolone, Disodium Edta, Honey Extract, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Coptis Chinensis Root Extract, Betaine, Propylene Glycol, Sodium Pca, Sorbitol, 1,2-Hexanediol, Iris Florentina Root Extract, Serine, Glycine, Glutamic Acid, Lysine, Betaglucan, Alanine, Arginine, Threonine, Copper Tripeptide-L, Proline, Tbhq

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja.. Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

 

MIZON Collagen Power Firming Eye Cream

2,900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI