MIZON BSA Blackhead Away Liquid, është një esencë shumë efikase për trajtimin dhe eleminimin e pikave të zeza. Gjithashtu ndimon në trajtimin e akneve, minimizimin e poreve, largon qelizat e vdekura dhe ndimon në balancimin e yndyrës. Përmban 9,000 ppm të acidit salicilik betainë, efektiv në heqjen e pikave të zeza dhe sigurimin e lagështisë në lëkurë. Esenca, gjithashtu përmban gjthashtu ekstrakt bimor për pastrimin e lëkurës që përmbajnë fruta papaja dhe ekstrakt portulaca heq mbetjet e mbetjeve të lëkurës dhe zbut lëkurën pas pastrimit.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, slikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra esencial.

*110ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë dhe qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Shmangni zonën rreth syve dhe buzëve. Prisni nga 10-25 min. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës.

Përbërësit "magjik"

9,000 ppm të acidit salicilik betainë, alantoinë dhe panthenol 

Lista e plotë e përbërësve

Salix Alba (Willow) Bark Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Betaine Salicylate, Arginine, Panthenol, Hydroxyacetophenone, Xanthan Gum, Allantoin, Niacinamide, Aqua, Sodium Hyaluronate, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract.

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja.. Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON BSA Blackhead Away Liquid

2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI