MIZON Black All In One Cream, do të jetë një partner i mrekullueshëm në kujdesin e lëkurës suaj! Formula e pasur me sekrecion kërmilli dhe 20 ekstrakte bimore, japin një dozë të plotë të vitaminave dhe antioksidantëve për të zbutur, hidratuar dhe qetësuar lëkurën në të njëjtën kohë. Përmbajtja me centella asiatica, e cila njihet për efektet e saj mrekullibërëse në lëkurë, ndihmon në qetësimin e irritimeve si edhe skuqjes të shkaktuar nga rrezet e dëmshme të diellit dhe agresorët e tjerë të jashtëm. E së fundmi, formulimi me niacinamide ndihmon për të rregulluar prodhimin e melaninës dhe zbardhjes së hiperpigmentimit në lëkurë. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, sidomos për atë sensitive dhe me hiperpigmentim.

Formula e saj është vegane dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, sulfate, vajra artificial dhe fragrancë artificiale.

 *35ml/75ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit, dhe në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

sekrecion kërmilli, centella asiatica, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Snail Secretion Filtrate, Cetearyl Olivate, Niacinamide, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Butylene Glycol, Sorbitan Olivate, Synthetic Wax, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Water, Carbomer, Triethanolamine, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Sodium Polyacrylate, Adenosine, Tropolone, Coptis Japonica Extract, Disodium EDTA, Allantoin, Panthenol, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Beta-Glucan, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Lecithin, Squalane, Phytosterols, Hydrolyzed Pea Protein, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Copper Tripeptide-1, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Cassia Tora Seed Extract, Porphyra Tenera Extract, Fagus Sylvatica Seed Extract, Dictyopteris Polypodioides Extract, Allium Sativum (Garlic) Bulb Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Polygonum Fagopyrum (Buckwheat) Seed Extract, Rubus Coreanus Fruit Extract, Mirabilis Jalapa Seed Extract, Sepia, Charcoal Powder, Aronia Melanocarpa (Black Chokeberry) Fruit Extract, Euterpe Oleracea (Acai) Fruit Extract, Sambucus Nigra (Elder) Fruit Extract, Morus Alba (White Mulberry) Fruit Extract, Rhus Semialata Extract, Cinnamomum Cassia (Cinnamon) Bark Extract, Rosa Hybrid Flower Extract, Inonotus Obliquus (Mushroom) Extract, Anona Cherimolia Fruit Extract, Coffea Arabica (Coffee) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Corthellus Shiitake (Mushroom) Extract, Piper Nigrum (Pepper) Seed Extract, Black Sugar Extract, Ceramide 3, Palmitoyl Pentapeptide-4, rh-Oligopeptide-1

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Black Snail All In One Cream

2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI