Nëse jeni adhurues i maskave hidrokoloidal për zonën rreth hundës, mund të keni dëgjuar për tendencën më të fundit në kujdesin e lëkurës - MIZON Good Bye Blemish Nose Patch. Këto maska janë krijuar për të synuar pikat e zeza dhe sebumin e tepërt në hundë, duke e lënë lëkurën tuaj të duket dhe të ndihet më e lëmuar. Të formuluar nga hidrokoloid, i cili krijon një teksturë të ngjashme me sfungjerin për të thithur në mënyrë efektive sebumin e tëpërt duke ofruar shkëlqim dhe tonifikim zonës rreth hundës. Nga ana tjetër, ekstrakti i pemës së çajit Tea Tree, ndihmon në qetësimin e  inflamacionit ndërkohë acidi salicilik kontrollon dhe largon qelizat e vdekura dhe pikat e zeza. Gjithashtu, formulimi me ekstrakt të bimës Heartleaf, një përbërës që përdoret për plagët dhe zonat e ekzemës e bën të sigurtë edhe për lëkura shumë sensitive. Ky trajtim përshtatet për të gjitha tipet e lëkurës, sidomos me atë të yndyrshme dhe sensitive.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra artificial etj.

*10 ngjitëse

Para se të flini, pasi të keni pastruar lëkurën tuaj nga çdo papastërti, në lëkurë të thatë largoni ngjitësen e maskës së hundës dhe vendoseni këtë të fundit mbi hundë. Ngjiteni në mënyrë të barabartë në mënyrë që të mos ketë ajër midis maskës dhe lëkurës. Mbajeni për më shumë se 4-8 orë për të maksimizuar efektivitetin e saj, dhe mëngjesin tjetër hiqeni me kujdes. Do të vëreni minimizim të poreve, lëkurë të lëmuar dhe largim të pikave të zeza.

Përbërësit "magjik"

ekstrakt të pemës së çajit Tea Tree, ekstrakt të bimës Heartleaf, acid salicilik

Lista e plotë e përbërësve

Cellulose Gum, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Polyisobutene, Styrene/Isoprene Copolymer, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Salicylic Acid, Houttuynia Cordata Extract

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Good Bye Blemish Nose Patch

3,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI