Ky krem ndryshe nga serumi, MIZON 0.1.% Retinol Youth Serum, përmban 0.3% retinol duke u bërë i përshtatshëm për përdorues të vazhdueshëm të retinolit, që dëshirojnë të nisni njëpërqindjen më të lartë dhe të përqëndruar të tij. I formuluar me kompleksin Wrinklefree-J31™, Peptide+ Retinol, ky krem ndihmon në rigjenerimin e shpejtë të qelizave, si edhe në stimulimin e prodhimit të kolagjenit duke permirësuar në elasticitetin e lekurës. Nga ana tjetër, ky produkt përmban gjalp shea, i cili ka veti anti-inflamatore dhe antioksiduese, në shërimin e inflamacionit të lëkurës dhe riparimit të barrierës së saj të dëmtuar nga radikalet e lira, ose faktorë të tjerë të jashtëm. Ndërsa, formulimi me bakuchiol dhe  niacinamide do t’i dhurojnë lëkurës një pamje plot rrezatim, duke ndihmuar në zbehjen e hiperpigmentimit, mbajtjen në kontroll të sebumit, zbehjen të shenjave post akne dhe minimizimin e dukjes së poreve. Ky produkt i adresohet problematikave të lëkurës, si: hiperpigmentimi, shenja të moshës, rrudha, akne & pore të zmadhuara. Është i përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, sulfate, paraben, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial, vajra esencial dhe është i patestuar në kafshë.

*28ml

Çdo mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën, aplikojeni në të gjithë fytyrën, më pas vazhdoni rutinën tuaj me një krem hidratues. Mos neglizhoni përdorimim e kremit mbrojtës ndaj diellit ditën e nesërme.
Përdoreni 1 herë në 2 ditë. 

*Faza e "ndërtimit të tolerancës", mund të shkurtohet ose zgjerohet në mënyrë individuale sipas reagimit të lëkurës së gjithësecilit.

*Frekuenca e përdorimit të rritet gradualisht si edhe zona në të cilën do ta përdorni po ashtu.

Përbërësit "magjik"

Peptide+ Retinol, niacinamide, bakuchiol, gjalp shea

Lista e plotë e përbërësve

Water, glycerin, octyldodecanol, butylene glycol, cyclodextrin, butyrospermum parkii (shea) butter, niacinamide, glycereth-26, c15-23 alkane, limnanthes alba (meadowfoam) seed oil, diethoxyethyl succinate, glyceryl stearate, palmitic acid, arachidyl alcohol, caprylic/capric triglyceride, macadamia ternifolia seed oil, stearic acid, 1,2-hexanediol, diisostearyl malate, hydrogen mated phosphatidylcholine, pullulan, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, bakuchiol, behenyl alcohol, hydroxyacetophenone, betaine, jojoba esters, arachidyl glucoside, propylene glycol, polysorbate 20, panthenol, alcohol, cetearyl olivate, retinol (0.3%), c13-14 alkane, sodium acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, sorbitan oleate, hydroxypropyl methylcellulose, polyisobutene, sodium polyacrylate, peg-5 rapeseed sterol, brassica campestris (rapeseed) sterols, bht, citrus nobilis (mandarin orange) peel extract, xanthan gum, ceteth-5, ceteth-3, adenosine, polysorbate 60, sorbitan isostearate, cholesterol, dipotassium glycyrrhizate, caprylyl/capryl glucoside, potassium cetyl phosphate, myristic acid, crithmum maritimum extract, arachidic acid, glucose, porphyridium cruentum extract, caprylyl glycol, hexapeptide-61 dimer, oleic acid, coppertripeptide-1, disodium edta, acetyl tetrapeptide-15, tocopherol, citric acid.

 

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja.. Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON 0.3% Retinol Youth Cream

5,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI