MIXSOON Centella Asiatica Toner, është toneri më i veçantë i koleksionit tonë "KORAL SECRETS", për shkak të formulimit të tij me 100% ekstrakt të bimës centella asiatica. Falë këtij përbërësi magjik, ky toner ka efekt qetësues në lëkurë si edhe parandalon dëmtimin e lëkurës që mund të shkaktohet nga rrezatimi diellor. I pasur me anti-oksidantë dhe veti anti-inflamatore formulimi i tij i thjeshtë me shumë pak ingridientë, e bën atë të përshtatshëm jo vetëm për ata që kanë lëkurë sensitive por për të gjitha tipologjitë e lëkurës. Ka konsistencë shumë të lehtë duke u përthithur lehtësisht, pa lënë aspak ndjesinë e ngjitjes. E sugjerojmë për lëkurën që ka tendencë skuqjeje, rosacea, akne dhe mbiprodhim të yndyrës.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.

*150ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

Përbërësit “magjik”

 100% Centella asiatica

Duke kombinuar fjalën angleze "mix" dhe fjalën koreane për "të pastër", marka koreane e bukurisë mixsoon i dedikohet bukurisë së pastër dhe një qasje minimaliste për kujdesin e lëkurës. Duke synuar rezultate optimale, mixsoon zgjedh me kujdes përbërësit e tij për të përfshirë vetëm gjërat thelbësore. Përbërësit e tij natyralë, si pema e çajit dhe centella asiatica, përftohen përmes nxjerrjes në temperaturë të ulët për të ruajtur integritetin e lëndës së parë. Të gjitha produktet e mixsoon, duke përfshirë linjat e saj të kujdesit për flokët dhe trupin, janë me bazë bimore, pa egërsi dhe të prodhuara në Kore.

MIXSOON Centella Asiatica Toner

1,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI