MISSHA Triple Shadow, një nga hijet kompakt i syve (eyeshadows) e cila ofron mundësi të pafundme falë paketimit te tij me tre nuanca plotësuese. Ngjyrat e çdo pjese MISSHA Triple Shadow janë të kordinuara për të kompletuar pamjen e dëshiruar - pa mundim, megjithatë secila ngjyrë mund të përdoret veçmas ose së bashku për mundësi të ndryshme dhe larmie grimi - zgjedhja varet nga ju. Çdo hije (eyeshadows) përmban vaj Argani, një përbërës ky, që ofron një strukturë të lëmuar dhe të mëndafsht, për një aplikim dhe ndjesi më të butë. MISSHA Triple Shadow, aplikohet lehtësisht me mollëzat e gishtave, pa furçë apo aplikues sfungjeri të nevojshëm, për ditët që makeup juaj duhet të jetë i lehtë dhe i shpejtë. 

Aplikojeni me duar mbi qëpallat e syve, dhe/ ose rreth tyre sipas dëshirës. Për një pamje më dinamike mund të aplikoni vetëm një nuancë, ose të miksoni të treja për një makeup më të gjallë!

 

Përbërës "magjik"

Vaji Argan

Lista e plotë e përbërësve

13 Lady Milk: Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), CI 77491, Diisostearyl Malate, Phenyl Trimethicone, Silica, CI 77499, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Pearl Powder, Hydrolyzed Collagen, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Leontopodium Alpinum Extract, Lilium Candidum Flower Extract, Narcissus Pseudo-Narcissus (Daffodil) Flower Extract, Rosa Gallica Flower Extract, Talc, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Triethylhexanoin, Propylene Glycol Dibenzoate, Magnesium Stearate, CI 77492, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate/Hexastearate/Hexarosinate, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, CI 15850:1, Water, Butylene Glycol, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Nylon-12, Aluminum Hydroxide

14 Dewy Apricot: Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), CI 77491, Diisostearyl Malate, Phenyl Trimethicone, Silica, CI 77499, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Pearl Powder, Hydrolyzed Collagen, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Leontopodium Alpinum Extract, Lilium Candidum Flower Extract, Narcissus Pseudo-Narcissus (Daffodil) Flower Extract, Rosa Gallica Flower Extract, Talc, Synthetic Fluorphlogopite, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Triethylhexanoin, Propylene Glycol Dibenzoate, Magnesium Stearate, CI 77492, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate/Hexastearate/Hexarosinate, Calcium Titanium Borosilicate, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Tin Oxide, CI 15850:1, Water, Butylene Glycol, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract

16 Rose Fondue: Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), CI 77491, Diisostearyl Malate, Phenyl Trimethicone, Silica, CI 77499, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Pearl Powder, Hydrolyzed Collagen, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Leontopodium Alpinum Extract, Lilium Candidum Flower Extract, Narcissus Pseudo-Narcissus (Daffodil) Flower Extract, Rosa Gallica Flower Extract, Talc, Synthetic Fluorphlogopite, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Triethylhexanoin, Propylene Glycol Dibenzoate, Magnesium Stearate, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate/Hexastearate/Hexarosinate, Calcium Titanium Borosilicate, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Tin Oxide, CI 15850:1, Water, Butylene Glycol, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Nylon-12, Aluminum Hydroxide, CI 15850, CI 73360, Calcium Sodium Borosilicate, Calcium Aluminum Borosilicate, CI 19140

Për shumë femra, prezantimi i parë me K-Beauty ka qenë dhe mbetet marka e famshme koreane MISSHA. Kjo falë produkteve të linjës BB cream apo kremit mbrojtës ndaj rrezeve të diellit All Around Safe Block Aqua Sun Gel. MISSHA hodhi hapin e parë në treg në vitin 2001, duke ofruar një alternativë të re për konsumatorët. Ajo krijoi produkte me një cilësi shumë të lartë, por me çmime të përballueshme, ndryshe nga markat e tjera të asaj kohe që kishin dominuar tregun me çmimet e tyre marramendëse. Ndër vite, MISSHA fitoi zemrat e miliona ndjekësve falë produkteve me përbërje efektive që përmbushin dëshirën dhe nevojën e konsumatorit për një lëkurë të shëndetshme e plot gjallëri. Nëse markat e tjera premtojnë “rezultate të menjëhershme”, MISSHA ka një qasje tjetër duke promovuar një përmirësim gradual të problematikave të lëkurës.

MISSHA Triple Shadow

1,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI