MISSHA Time Revolution Night Repair Ampoule Balm Stick, është produkti më e shitur i markës MISSHA. Kjo ampulë balm në formë stick-u, do të kujdeset në mënyrë efektive për të gjitha shenjat e moshës, si: linjat e holla, rrudhat dhe njollat kafe. Ky balm vjen në përbërje të njëjtë, por më të koncentruar se MISSHA Time Revolution Night Repair PROBIO Ampoule. Formulimi i tij ushqyes me 77.2% Extreme Biome, është i përbërë me 10 probiotikë të ndryshëm për efekte më të shpejta. Ndërsa ju flini ky balm rigjeneron, hidraton dhe forcon barrierën e lëkurës, falë metodës MISSHA's EXTREME FERMENT, një metodë unike fermentimi me tre hapa që jep në mënyrë të qëndrueshme një nxitje ekstreme të përbërësve aktivë në lëkurë. MISSHA Time Revolution Night Repair Ampule Balm Stick është vërtetuar klinikisht se përmirëson thellësinë dhe pamjen e rrudhave me efekte të qëndrueshme deri në 24 orë. Të nesërmen do të zgjoheni me një lëkurë të butë, plot shkëlqim dhe freski!

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht  dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, dhe irritues për lëkurën, si: paraben, sulfate, silikon, vajra artificial dhe fragrancë artificiale.

*10gr

Aplikojeni butësisht rreth syve, vijat e mimikës te balli, anash buzëve, mjekrës, midis vetullave etj, për t'ju adresuar shenjave të moshës. Aplikojeni në mbrëmje, në hapin e fundit të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

ferment i bifida lysate (probiotik), 10 lloje të ndryshme probiotikësh, adenosine, keramide

Lista e plotë e përbërësve

Ozonized Sunflower Seed Oil, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Macadamia Seed Oil Polyglyceryl-6 Esters Behenate, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Microcrystalline Wax, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Tocopheryl Acetate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Synthetic Wax, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Polyethylene, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Borago Officinalis Seed Oil, Trioctyldodecyl Citrate, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Flower Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Lupinus Albus Seed Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Alpinia Galanga Extract, Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Anthemis Nobilis Flower Oil, Santalum Album (Sandalwood) Oil, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, (-)-alpha-bisabolol, Silica, Tocopherol, Moringa Oleifera Seed Oil, Purified Water, Squalane, Beeswax, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sorbitan Sesquioleate, Sucrose Tetrastearate Triacetate, Glycerin, Lactobacillus Ferment, Sorbitan Stearate, Sorbitan Olivate, Panthenol, Sucrose Distearate, Alcohol, Caprylyl Glycol, Madecassoside, Methicone, Glyceryl Citrate/Lactate/Linoleate/Oleate, Hydrogenated Polyisobutene, Cholesterol, Ethylhexylglycerin, Ceramide NP, Adenosine, Bifida Ferment Lysate, Pentylene Glycol, Lactobacillus/Acerola Cherry Ferment, Lactobacillus Ferment Lysate, Lactococcus Ferment, Lactococcus Ferment Lysate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Bifida Ferment Filtrate, Hydrolyzed Collagen, Saccharomyces Ferment, Xanthan Gum, Bacillus Ferment, Dehydroacetic Acid, Limonene, Citronellol, Geraniol, Linalool

Për shumë femra, prezantimi i parë me K-Beauty ka qenë dhe mbetet marka e famshme koreane MISSHA. Kjo falë produkteve të linjës BB cream apo kremit mbrojtës ndaj rrezeve të diellit All Around Safe Block Aqua Sun Gel. MISSHA hodhi hapin e parë në treg në vitin 2001, duke ofruar një alternativë të re për konsumatorët. Ajo krijoi produkte me një cilësi shumë të lartë, por me çmime të përballueshme, ndryshe nga markat e tjera të asaj kohe që kishin dominuar tregun me çmimet e tyre marramendëse. Ndër vite, MISSHA fitoi zemrat e miliona ndjekësve falë produkteve me përbërje efektive që përmbushin dëshirën dhe nevojën e konsumatorit për një lëkurë të shëndetshme e plot gjallëri. Nëse markat e tjera premtojnë “rezultate të menjëhershme”, MISSHA ka një qasje tjetër duke promovuar një përmirësim gradual të problematikave të lëkurës.

MISSHA Time Revolution Night Repair Ampoule Balm Stick

3,300 ALL 5,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI