MISSHA Time Revolution Best Seller Set 5X, është formuluar me Extreme Biome ™️, e krijuar nga teknologjia e patentuar e vetë markës Missha's. Një kompleks, i cili rigjeneron dhe rigjallëron lëkurën teksa flini gjumë dhe siguron një lëkurë rinore, rrezatuese me një shkëlqim të shëndetshëm në mëngjes!

Pjesë e kësaj linje janë:

Time Revolution The First Essence 5X

Një esencë me formulim ushqyes dhe rigjenererues për lëkurën, duke ndihmuar në ruajtjen e ekuilibrit të pH të lëkurës. Ofron lagështi dhe hidratim, zbeh njollat dhe hiperpigmentimin, si edhe ofron përmirësim të dukjes së rrudhave. Të gjitha këto veti të kësaj esence, vijnë falë përmbajtjes me: 97% ferment maja të kompleksit Cica, e krijuar nga teknologjia e patentuar e vetë markës Missha's EXTREME FERMENT α™️. Kjo metodë unike fermentimi me tre hapa që jep në mënyrë të qëndrueshme një nxitje ekstreme të përbërësve aktivë në lëkurë.

E vërtetuar klinikisht se përmirëson lëkurën pas 14 ditësh përdorimi. Kjo esencë do t’ju rikthejë shkëlqimin e humbur me kalimin e viteve.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht  dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, dhe irritues për lëkurën, si: paraben, sulfate, silikon, vajra artificial dhe fragrancë artificiale.

*150ml/30ml

Time Revolution Night Repair Ampoule 5X

 Ktheni kohën pas me një nga serumet më të fuqishme: Ampulën e Riparimit të Natës Time Revolution 5x! Ky serum vpjesë e linjës Time Revolution Line është rikthyer me një formulim të ri përqendrim akoma më të lartë prej 77.2% Bifida Ferment Lysate. Një maja e fermentuar në 3 hapa, që redukton dukshëm shenjat e plakjes dhe përmirëson elasticitetin e lëkurës. Formuluar gjithashtu me 10 probiotikë të ndryshëm për të forcuar barrierën e lëkurës dhe një përzierje ekskluzive "5 energji vjollce" e superfrutave si: boronicë, kumbullë, karrotë, lakër e kuqe, patëllxhanë dhe panxharë për të ushqyer dhe qetësuar lëkurën.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht  dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, dhe irritues për lëkurën, si: paraben, sulfate, silikon, vajra artificial dhe fragrancë artificiale.

*50ml/10ml

MISSHA Time Revolution Night Repair Ampoule Cream 5x

Një krem i fuqishëm kundër plakjes, që aplikohet gjatë natës me një efekt mahnitës! Përmban 51% të përbërësit aktivë të patentuar Extreme Biome ™️, i cili rigjeneron dhe rigjallëron lëkurën teksa flini gjumë dhe siguron një lëkurë rinore, rrezatuese me një shkëlqim të shëndetshëm në mëngjes. Ampula intensive është e formuluar në një krem të koncentruar, duke përdorur procesin ekskluziv MISSHA Core Press™️. Në kombinim me procesin ekstrem të fermentimit të zhvilluar posaçërisht nga MISSHA, përbërësit aktivë aktivizohen dhe depërtojnë thellë në lëkurë për të zhvilluar fuqinë e tyre kundër plakjes. Ky krem premton rikthimin e lagështisë dhe hidratimin e munguar, forcimin e barrierës mbrojtëse dhe lëminin e rrudhave dhe vijave të imëta në lëkurë!

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht  dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, dhe irritues për lëkurën, si: paraben, sulfate, silikon, vajra artificial dhe fragrancë artificiale.

*10ml


Time Revolution The First Essence 5X

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni përgatitur me tonerin, aplikoni një sasi të konsiderueshme të esencës dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Time Revolution Night Repair Ampoule 5X

Në rutinën tuaj të mbrëmjes, pasi të keni pastruar lëkurën dhe aplikuar tonerin dhe esencën, merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj.

MISSHA Time Revolution Night Repair Ampoule Cream 5x

Aplikojeni në mbrëmje, në hapin e fundit të rutinës suaj. Merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë. Në mëngjes, lajeni fytyrën me pastruesin tuaj. Këshillohet të përdoret 2-3 herë në javë.

Time Revolution The First Essence 5X

Përbërësit "magjik"

Ekstrakt i fermentuar i cikaenzimës (maja), niacinamide, ceramide NP dhe glicerinë

Lista e plotë e përbërësve

Bifida Ferment Lysate, Diethoxyethyl Succinate, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Adenosine, Water, Lecithin, Saccharomyces Ferment Filtrate, Potassium Sorbate, Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Acetic Acid, Purified Water, Polyquaternium-51, Ceramide NP, Phenoxyethanol, Dimethicone, Yeast Ferment Extract, Lactic Acid, Hordeum Vulgare Extract, Cassia Alata Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Sodium PCA, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol

Time Revolution Night Repair Ampoule 5X

Përbërësit "magjik"

Biome dhe përzierje ekskluzive e komponentëve të energjisë së purpurt (boronicë, kumbullë, karrotë, lakra e kuqe, patëllxhanë dhe panxharë)

Lista e plotë e përbërësve

Bifida Ferment Lysate, Butylene Glycol, Glycerin, Propanediol, Betaine, Water, Niacinamide, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Diethoxyethyl Succinate, Chondrus Crispus Extract, Squalane, Panthenol, Polyglyceryl-10 Laurate, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Hydrogenated Lecithin, Carbomer, Tromethamine, Xanthan Gum, Polyquaternium-51, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Lactobacillus Ferment, Lactobacillus Ferment Lysate, Bifida Ferment Filtrate, Lactobacillus/Acerola Cherry Ferment, Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Lactococcus Ferment, Lactococcus Ferment Lysate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Lupinus Albus Seed Extract, Aspergillus Ferment, Swiftlet Nest Extract, Anthemis Nobilis Flower Oil, Santalum Album (Sandalwood) Oil, Tocopherol, Ceramide NP, Cholesterol

MISSHA Time Revolution Night Repair Ampoule Cream 5x

Përbërësit "magjik"

niacinamide, bifida ferment lysate, ekstrakt i kokrrizave të orizit

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Methylpropanediol, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Caprylic/Capric Triglyceride, Triethylhexanoin, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Dimethiconol, 1,2-Hexanediol, Trehalose, Stearyl Alcohol, Beeswax, Cetyl Alcohol, Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate, Cetearyl Glucoside, Vinyl Dimethicone, Polyglyceryl-2 Stearate, Glyceryl Stearate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Hydroxyacetophenone, Dioscorea Japonica Root Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Ethylhexylglycerin, Glycosyl Trehalose, Butylene Glycol, Alcohol, Bifida Ferment Lysate, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Xanthan Gum, Adenosine, Raffinose, Glyceryl Polymethacrylate, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Shell Powder, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Lecithin, Disodium Edta, Hydrogenated Lecithin, Camellia Sinensis Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Glucose, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Polyquaternium-51, Cetearyl Olivate, Ceramide Np, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Sorbitan Olivate, Phellodendron Amurense Bark Extract, Lactobacillus Ferment, Myristic Acid, Lactobacillus/Acerola Cherry Ferment, Lactococcus Ferment, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Bifida Ferment Filtrate, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Lactobacillus Ferment Lysate, Lactococcus Ferment Lysate, Monascus Extract, Sucrose Distearate, Oryza Sativa (Rice) Extract, Dipropylene Glycol, Biosaccharide Gum-1, Saccharomyces Ferment, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Anthemis Nobilis Flower Oil, Tocopherol, Santalum Album (Sandalwood) Oil, Bacillus Ferment (07/21)

Për shumë femra, prezantimi i parë me K-Beauty ka qenë dhe mbetet marka e famshme koreane MISSHA. Kjo falë produkteve të linjës BB cream apo kremit mbrojtës ndaj rrezeve të diellit All Around Safe Block Aqua Sun Gel. MISSHA hodhi hapin e parë në treg në vitin 2001, duke ofruar një alternativë të re për konsumatorët. Ajo krijoi produkte me një cilësi shumë të lartë, por me çmime të përballueshme, ndryshe nga markat e tjera të asaj kohe që kishin dominuar tregun me çmimet e tyre marramendëse. Ndër vite, MISSHA fitoi zemrat e miliona ndjekësve falë produkteve me përbërje efektive që përmbushin dëshirën dhe nevojën e konsumatorit për një lëkurë të shëndetshme e plot gjallëri. Nëse markat e tjera premtojnë “rezultate të menjëhershme”, MISSHA ka një qasje tjetër duke promovuar një përmirësim gradual të problematikave të lëkurës.

MISSHA Time Revolution Best Seller Set 5X

7,000 ALL 11,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI