Nëse keni lëkurë të yndyrshme, dhe dëshironi që të keni hidratim të thellë, por pa përfundim të yndyrshëm, ju rekomandojmë MISSHA Super Aqua Ultra Hyalron Gel Cream. I formuluar me 10 lloje të ndyrshme të acidit hialuronik, të cilat bëjnë të mundur hidratimin në të gjitha shtresat e lëkurës, dhe përmirësojnë vijat e holla dhe rrudhat, duke lënë një përfundim të butë si mëndafsh. Ky krem gjithashtu ndihmon në zbehjen e njollave dhe hiperpigmentimin e lëkurës falë niacinamideve, vajit të frutit bergamot, vajit të Livandos dhe vajit esencial të lëkurës së portokallit. Përthithet lehtësisht nga lëkura pa lënë aspak ndjesinë e ngjitjes. Pas përdorimit të tij do të ndjeni freski dhe hidratim të thellë në lëkurë. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht për atë të yndyrshme dhe sensitive. 

*70ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

10 lloje të ndryshme acidesh hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Diglycerin, Trehalose, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Vinyl Dimethicone, Pentylene Glycol, Bergamot Oil, Lavender Oil, Old Tree Leaf Oil, Orange Bark Oil, Sodium Hyaluronate (1521Ppb), Mineral Water, Hydrolyzed Hyaluronic Acid (62Ppb), Xylitol Glucoside, Xylitol, Hyaluronic Acid ( 3.5Ppb), Macadamia Seed Oil, Olive Oil, Jojoba Seed Oil, Grape Seed Oil, Dogtail Extract, Caprylylmethicone, Isoamyllaurate, Acrylate/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/Vpicopolymer, Hydroxyacetophenone, Tromethamine, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Dimethiconeol, Adenosine, Citric Acid, Cetearyl Olivate, Sorbitanolibate, Sodium Phytate , Dipotassium Glycyrrhizate, Propanediol, Benzyl Glycol, Hydrolyzed Glycosaminoglycan, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate (212Ppb), Sodium Hyaluronate Crosspolymer ( 101Ppb), Glyceryl Glucoside, Butylene Glycol, Ethylhexyl Glycerin, Methyldiisopropylpropionamide, Anhydroxylitol, Sodium Acetylated Hyaluronate (10.2Ppb), Dipropylene Glycol, Sucrose Palmitate, Hydrogenated Lecithin, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate (1Ppb), Coles-24, Glyceryl Caprylate, Potassium Hyaluronate (0.2Ppb), Magnesium Chloride, Tetradecylaminobuty Roylvalylaminobutyric Ureatraifluoroacetate, Ceramide Np, Xanthan Gum, Limonene, Linalul

Për shumë femra, prezantimi i parë me K-Beauty ka qenë dhe mbetet marka e famshme koreane MISSHA. Kjo falë produkteve të linjës BB cream apo kremit mbrojtës ndaj rrezeve të diellit All Around Safe Block Aqua Sun Gel. MISSHA hodhi hapin e parë në treg në vitin 2001 duke ofruar një alternativë të re për konsumatorët. Ajo krijoi produkte me një cilësi shumë të lartë, por me çmime të përballueshme, ndryshe nga markat e tjera të asaj kohe që kishin dominuar tregun me çmimet e tyre marramendëse. Ndër vite, MISSHA fitoi zemrat e miliona ndjekësve falë produkteve me përbërje efektive që përmbushin dëshirën dhe nevojën e konsumatorit për një lëkurë të shëndetshme e plot gjallëri. Nëse markat e tjera premtojnë “rezultate të menjëhershme”, MISSHA ka një qasje tjetër duke promovuar një përmirësim gradual të problematikave të lëkurës.

MISSHA Super Aqua Ultra Hyalron Gel Cream

3,500 ALL 3,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI