MISSHA Super Aqua Ultra Hyalron Balm Cream Original, vjen me një formulë të re dhe të përmirësuar dhe premton një efekt të fuqishëm hidratues në lëkurë! Me 5% acid hialuronik, ky balm jo vetëm që hidraton thellësisht lëkurën, por gjithashtu ndihmon në parandalimin e humbjes së lagështisë së nevojshme. MISSHA, ka sjellë një formulë inovative me 10 lloje acidesh hialuronik në një krem të vetëm. Këto acide kanë strukturë të ndryshme molekulare për të bërë të mundur hidratimin e lëkurës në të gjithë shtresat e saj. Përveç kësaj, acidi hialuronik ndihmon në zbutjen e linjave të imta dhe rrudhave të vogla, dhe ka një efekt të butë shtrëngues në lëkurë. Në përgjithësi, lëkura juaj do të duket më e re, më e shëndetshme dhe më rrezatuese. Për më tepër, formulimi me vajrat e bergamotit, livandës dhe lëkurës së portokallit, do të rigjallërojnë lëkurën tuaj dhe do ta lëjnë atë të ndjehet e freskët. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht për atë të thatë dhe sensitive.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht  dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, dhe irritues për lëkurën, si: paraben, sulfate, silikon, vajra artificial dhe fragrancë artificiale.

*70ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

10 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, niacinamide, panthenol

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water*, Butylene Glycol, Glycerin*, Niacinamide, Phenyl Trimethicone, 1,2-Hexanediol*, Cetyl Ethyl Hexanoate, Shea Butter, Bergamot Oil, Orange Peel Oil, Lavender Oil, Aloe Leaf Oil, Sodium Hyaluronate (107600ppb), Hydrolyzed Okra Extract, White Lupine Seed Extract, Drumstick Seed Extract, Mineral Water, Xylitol Glucoside, Xylitol, Macadamia Seed Oil, Olive Oil, Jojoba Seed Oil, Grape Seed Oil, Hydrolyzed Hyaluronic Acid (310ppb), Actinaceae Extract, Hyaluronic Acid (17.5ppb), Pentylene Glycol, Panthenol, Raffinose, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vpicopolymer, Tromethamine, Dimethicone/Vinyldimethicone Crosspolymer, Cetearylglucoside, Acrylate/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Adenosine, Sodium Phytate, Trehalose, Silica, Glyceryl Glucoside, Propane Diol*, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Anhydroxylitol, Glucose, Sucrose Stearate, Hydroxypropyl Tri Monium Hyaluronate (10560ppb), Stearic Acid, Palmitic Acid, Sucrose Palmitate, Benzylglycol, Hydrolyzed Glycosaminoglycan*, Cholesterol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer (505ppb) ), Glyceryl Caprylate, Glycosphingolipid, Sodium Acetylated Hyaluronate (51 Ppb), Hydrolyzed Sodium Hyaluronate (5 Ppb), Potassium Hyaluronate (1 Ppb) , Cetearyl Alcohol, Carbomer, Xanthan Gum, Limonene, Linalool

Për shumë femra, prezantimi i parë me K-Beauty ka qenë dhe mbetet marka e famshme koreane MISSHA. Kjo falë produkteve të linjës BB cream apo kremit mbrojtës ndaj rrezeve të diellit All Around Safe Block Aqua Sun Gel. MISSHA hodhi hapin e parë në treg në vitin 2001 duke ofruar një alternativë të re për konsumatorët. Ajo krijoi produkte me një cilësi shumë të lartë, por me çmime të përballueshme, ndryshe nga markat e tjera të asaj kohe që kishin dominuar tregun me çmimet e tyre marramendëse. Ndër vite, MISSHA fitoi zemrat e miliona ndjekësve falë produkteve me përbërje efektive që përmbushin dëshirën dhe nevojën e konsumatorit për një lëkurë të shëndetshme e plot gjallëri. Nëse markat e tjera premtojnë “rezultate të menjëhershme”, MISSHA ka një qasje tjetër duke promovuar një përmirësim gradual të problematikave të lëkurës.

MISSHA Super Aqua Ultra Hyalron Balm Cream Original

2,200 ALL 3,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI