Nëse i përkisni trendit të K-Beauty mund të keni provuar/dëgjuar shumë herë për sekrecionin e filtruar të kërmillit. Markat koreane e lartësojnë dhe e mbrojnë atë për shkak të benefiteve të tij të mrekullueshme, riparuese dhe shëruese. Tashmë në çdo kompani inovative, sekrecioni i kermillit gëzon hapësirën e tij në variacione të ndryshme. Një ndër ato është edhe Super Aqua Cell Renew Snail Cream, i markës MISSHA. Një krem intensiv i formuluar me 3 përbërës kryesor, si: sekrecion i filtruar kermilli, ekstrakt i farës Baobab dhe molekula të pastra të ujit të thellë të detit. Një kombinim përfekt ku së bashku perqëndrohen për mbrojtjen dhe përmirësimin e lëkurës, duke i dhuruar kësaj të fundit vitalitetin e humbur. Përmban 70% koncentrat sekrecioni kërmilli për të shtuar hidratim intensiv, veti shëruese dhe qetësuese për një lëkurë të dëmtuar. Ndërsa, ekstrati i farave Baobab në bashkëveprim me molekulat e pastra të ujit të thellë të detit, ndihmojnë në balancimin dhe hidratimin e thellë të lëkurës nga thatësia. Nga ana tjetër, formulimi me glicerinë dhe ekstrakt kallus botanik, do të nxjerrë në pah një lëkurë më të re dhe të shndrritshme.

Për të përfituar efektet maksimale në lëkurë, sugjerojmë përdorimin e kremit së bashku me esencën e linjës: Super Aqua Ultra Hyalron Skin Essence. I përshtatshëm për lëkurë normale/të thatë dhe të dëmtuar.

Formula e tij është hipoalergjike, jokomedogjenike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: paraben, sulfate.

*52ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

sekrecion i filtruar kërmilli, ekstrakt i farave Baobab, arbutin

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Snail Secretion Filtrate, 1,2-Hexanediol, Dimethicone, Glycerin, Alcohol, Water, Adansonia Digitata Seed Extract, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Arbutin, BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, PEG-11 Methyl Ether Dimethicone, Sea Water, Ethyl Hexanediol, 1,2-Hexanediol, Ethylhexyl Isononanoate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Water, Butylene Glycol, Portulaca Oleracea Extract, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Triethanolamine, Fragrance, Tocopheryl Acetate, Adenosine, Disodium Edta, Glycerin, Centella Asiatica Meristem Cell Culture, Xanthan Gum

Për shumë femra, prezantimi i parë me K-Beauty ka qenë dhe mbetet marka e famshme koreane MISSHA. Kjo falë produkteve të linjës BB cream apo kremit mbrojtës ndaj rrezeve të diellit All Around Safe Block Aqua Sun Gel. MISSHA hodhi hapin e parë në treg në vitin 2001 duke ofruar një alternativë të re për konsumatorët. Ajo krijoi produkte me një cilësi shumë të lartë, por me çmime të përballueshme, ndryshe nga markat e tjera të asaj kohe që kishin dominuar tregun me çmimet e tyre marramendëse. Ndër vite, MISSHA fitoi zemrat e miliona ndjekësve falë produkteve me përbërje efektive që përmbushin dëshirën dhe nevojën e konsumatorit për një lëkurë të shëndetshme e plot gjallëri. Nëse markat e tjera premtojnë “rezultate të menjëhershme”, MISSHA ka një qasje tjetër duke promovuar një përmirësim gradual të problematikave të lëkurës.

MISSHA Super Aqua Cell Renew Snail Cream

3,500 ALL 4,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI